افزایش چشمگیر حجم عملیات های عمرانی شهرداری نسبت به سه ماهه اول سال گذشته

افزایش چشمگیر حجم عملیات های عمرانی شهرداری نسبت به سه ماهه اول سال گذشته

🔷تشریح پروژه های عمرانی خردادماه شهرداری خوی از سوی محرم اکبرزاده

نویسنده: روابط عمومی شهرداری خوی/دوشنبه, 29 خرداد,1396/دسته ها: سر خط اخبار, اخبار پانل راست

🔷ترشیح پروژه های عمرانی خردادماه شهرداری خوی از سوی محرم اکبرزاده

-افزایش چشمگیر حجم عملیات های عمرانی شهرداری نسبت به سه ماهه اوال سال گذشته

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی پروژه های عمرانی شهرداری در خردادماه از سوی محرم اکبرزاده تشریح شد. 

شهردار خوی ضمن اشاره به افزایش قابل توجه حجم پروژه های عمرانی شهرداری نسبت به سال گذشته افزود: پروژه های عمران شهری مهمترین بخش اقدامات شهرداریها در رشد عمرانی و آبادی شهر بوده و طبیعتا بیشترین حجم اقدامات شهرداری خوی نیز در راستای افزایش رفاه شهروندان، رشد عمرانی، تعریف واجرای پروژه های مختلف، احیا و رسیدگی به بافت فرسوده، توجه ویژه به محلات قدیمی و افزایش چند برابری اکیپ های عمرانی در راستای اجرای بیشترین حد پروژه های رومزه بوده است. 


وی افزود: سیمای شهری دارای ابعاد مختلفی می باشد که یکی از این ابعاد داشتن معابر و آسفالت ریزی مناسب، توجه به علائم و خط کشی های خیابانها، تنظیف مستمر، اصلاح و جدول گذاری مناسب با فضای معابر در راستای هدایت آبهای سطحی، توجه به اصول ترافیکی در اصلاح و بازسازی میادین و ایجاد جلوه مناسب در منظر شهری است. 


شهردار خوی گفت: از ابتدای سال جاری شهرداری بصورت مستمر نسبت به زیر سازی، آزاد سازی، آماده سازی و آسفالت ریزی معابر اصلی، کوچه ها و خیابانهای محلات قدیمی، اصلاح و ایجاد میادین اقدام نموده و برای اولین با چهار دستگاه فینیشر جهت آسفالت ریزی در سطح شهر اقدام کرده است. 

اکبرزاده تاکید کرد: روزانه بیش از 25 الی 30 اکیپ عمرانی در حال اجرای پروژه های مختلف در سطح شهر می باشند.


وی اذعان داشت:  پروژه ساماندهی، اصلاح جداول، پیاده روزسازی، آسفالت ریزی و انتقال درختان خیابان امام خمینی(ره) به تفرجگاه فنائی انجام شده و در بخش نهایی این خباان در دست انجام می باشد. 


وی گفت: اصلاح و بازسازی میدان معلم با طراحی جدید و ایجاد نورپردازی به اتمام رسیده و مراحل نهائی احداث میدان جدید در خیابان امام خمینی(ره) در حال انجام است. 

شهردار خوی تصریح کرد: ساماندهی تقاطع خیابان امام خمینی(ره) و 20 متری بهمن نیز پس از آزاد سازی ملک و ایجاد تغییرات فیزیکی و اصلاح هندسی این تقاطع نیز انجام گرفته و در حال تکمیل این بخش نیز هستیم. 


اکبرزاده گفت: یکی از پروژه های مهم شهرداری در بخش خیابان کشی، آزاد سازی انتهای تخته پل و زیر سازی،آماده سازی، جدول گذاری و آسفالت ریزی 20 متری شهید جبلی بود که به اتمام رسیده و هم اکنون بخش های انتهایی تخته پل نیز در دست آماده سازی و آسفالت ریزی می باشد. 


وی یادآوری کرد: از مهمترین پروژه های کلان عمرانی شهرداری ساماندهی ورودیهای شهر بویژه کمربندی شهید حجازیفر بود که طی ماه های اول سال بدون وقفه در حال انجام بوده و جدول گذاری، زیر سازی آماده سازی و اجرای باند فضای سبز در بخش میانی کمربندی در دست اقدام می باشد. 


شهردار خوی گفت: ساماندهی ورودی شهر از در بلوار آیت الله خوئی(ره) نیز از اردیبهشت ماه آغاز شده و طی ماه اخیر تعریض بلوار، ایجاد باند کندرو، پیاده رو و باند فضای سبز حد فاصل پل خاتون تا پلیس راه اجرا می شود. 


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تعریض بلوارهای شمس و کشاورز، پیاده روزسازی، آماده سازی و ایجاد باند فضای سبز نیز از دیگر پروژه های شهرداری طی خردادماه بوده و در دست انجام می باشد. 


اکبرزاده خاطر نشان ساخت: ساماندهی جاده پکاچیک ( خیابان بعثت)  نیز طی ماه اخیر آغاز شده و جدول گذاری در این جاده نیز در دست انجام می باشد.

وی گفت: پیاده روسازی و اجرای پروژهه سنگ فرش در خیابان پیام نور، آسفالت ریزی کوچه ها و معابر سطح شهر در بخش های مختلف، محلات قدیمی، ترمیم آسفالت، زیر سازی و آماده سازی، ترمیم جداول و اصلاح جوی های آب بطور مستمر در حال انجام می باشد و یکی از پر کارترین سه ماهه اول سال در چندین سال اخیر را امروز شاهد هستیم. 


اکبرزاده اضافه کرد: احداث بزرگترین آبشار خوی و جزو آب نماهای بزرگ استان در تفرجگاه فنائی و ایجاد مسیر پلکانی به موازات این آبنما برای استفاده شهروندان در حال انجام بوده و ایجاد فضای سبز در کنار این آبنما نیز در دستور کار قرار دارد . 

وی افزود: در حال حاضر سنگ فرش و پروژه پیاده روسازی در خیابان مصلی در حال انجام است. 


شهردار خوی با اشاره به پروژه های کلان عمرانی گفت: احیا و احداث باغ تاریخی دلگشا از مهمترین پروژه های عمرانی سال های اخیر می باشد چرا که احیای این باغ خواهد توانست یکی از مهمترین ظرفیت های گردشگری و بازخوانی خاطرات گذشته و تاریخی شهر خوی را فراهم سازد. 

وی گفت: زیر سازی، جدول گذارزی و آماده سازی این باغ در 7 هکتار در دست اقدام بوده و عمارت قدیمی باغ نیز احداث خواهد شد.

 

وی همچنین گفت: پروژه تفرجگاه فنائی نیز از بزرگترین پروژه های عمرانی با زیر ساخت فرهنگی تفریحی و رفاهی است که فاز اول این پروژه از اواسط اردیبهشت ماه آغاز شده و در حال حاضر جدول گذاری، زیر سازی و آماده سازی و ایجاد فضای سبز بصورت مستمر در این تفرجگاه در دست انجام است. 

اکبرزاده افزود: یکی از پروژه های دیگر عمرانی با زیر ساخت تفریحی رفاهی و گردشگری، اصلاح بازسازی و ایجاد پارک دروازه سنگی با طراحی جدید می باشد که در راستای ایجاد جاذبه های گردشگری در کنار دروازه سنگی اثر ماندگار تاریخی در حال اجرا می باشد. 

🔴 با ما همراه باشید👇👇
🔷 @shahrdarikhoy
🔶 WWW.KHOY.IR

Print

تعداد نمایش ها (187)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x