اکبرزاده شهردار خوی: انجام مطالعات علمی و کارشناسی شده در حوزه های مختلف مدیریت شهری توسعه متوازن شهر را در پی خواهد داشت

اکبرزاده شهردار خوی: انجام مطالعات علمی و کارشناسی شده در حوزه های مختلف مدیریت شهری توسعه متوازن شهر را در پی خواهد داشت

نویسنده: روابط عمومی شهرداری خوی/یکشنبه, 15 اسفند,1395/دسته ها: سر خط اخبار, اخبار پانل راست

 

شهردار خوی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری ضمن بیان این مطلب افزود: توسعه متوازن شهری بدون انجام مطالعات علمی در ابعاد مختلف  امکان پذیر نخواهد بود

 

محرم اکبرزاده افزود: نگاه تخصصی به مسائل مدیریت شهری خواهد توانست با استفاده از ظرفیت های علمی دانش آموختگان عرصه دانشگاهی، ضمن بررسی وضعیت موجود، راهکارهای علمی توسعه متوازن و  خارج ساختن شهر از فضای تک هسته ای و رفع مشکلات متعدد در حوزه های ترافیک، شهرسازی، ساخت و ساز ها و بسیاری از معضلات دیگر تاثیر گذار باشد.

 

شهردار خوی افزود: مطالعات طرح تفصیلی شهر خوی  از سوی مشاور در دست انجام بوده و در نیمه اول سال 96 به اتمام می رسد.

 

اکبرزاده تاکید کرد: مطالعه جداره سازی بافت تاریخی شهر، تعریف و تدوین ضوابط ضروری برای اجرای طرح جداره نیز اواخر نیمه سال 96 به اتمام می رسد.  

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد:  با اشاره به ساماندهی محور  به طرف کارخانه قند افزود: متاسفانه با توجه به عدم وجود طرح خاص این محور مثل سایر محورهای ورودی و خروجی شهر، ساخت و سازهای غیر مجاز شکل گرفته در این محور ورودی شهر را نا مناسب ساخته است.

 

اکبرزاده گفت: تعریف کاربریهای درشت علی الخصوص کاربریهای ویژه گردشگری و تبدیل این محور به یک محور گردشگری می تواند فضای ورودی شهر را بسیار متفاوت سازد.

 

شهردار خوی تاکید کرد: طرح جامع ترافیک شهری نیز در دست مطالعه بوده و نیمه اوال آتی نیز همچون طرح های دیگر به اتمام رسیده و همزمان انجام عملیات بازسازی و نصب تمامی تابلوهای راهنمای معرف، ترافیکی و علائم راهنمائی ، نیز بر اساس این مطالعات انجام می شود.

 

وی گفت: ابعاد، رنگ، نوع و نصب تمامی تابلوها بر اساس معیار های به روز شده و فنی منطبق بر طرح مطالعاتی جامع ترافیک تعیین شده و حتی خط کشی معابر سطح شهر نیز طبق ضوابط این مطالعات انجام خواهد شد.

Print

تعداد نمایش ها (331)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x