تفرجگاه فنائی یکی از زیباترین روزهای سال خود را تجربه کرد

تفرجگاه فنائی یکی از زیباترین روزهای سال خود را تجربه کرد

نویسنده: روابط عمومی شهرداری خوی/شنبه, 14 اسفند,1395/دسته ها: سر خط اخبار, اخبار پانل راست

طبیعت و توجه به این  موهبت بی کرانه الهی سرچشمه بسیاری از هنرهای انسانی بوده و الهام گرفتن از طبیعت منبع خلق آثار متعدد هنری از جمله نقاشی و هنرهای تجسمی بوده است. زندگی مدرن معاصر در جوامع مختلف بخشی از این طبیعت  سرشار از رمز و راز زیبایی را تحت الشعاع خود قرار داده و انسانها برای توسعه شهرها گاهی دست به  تخریب آن      زده اند. شکل گیری زندگی مدرن، ویژگیها و مولفه های خاص خود را دارد و امروز بخش عمده ای مطالبات شهروندان ایجاد فضاهای مختلف اجتماعی، فرهنگی، تفریحی و در نهایت شکل گیری مولفه های  زندگی شهرنشینی است.

 

ایجاد تفرجگاه های مختلف در سطح شهر و بیشتر اوقات در مناطق کوهستانی با ایجاد تغییرات فیزیکی خاص در دامنه و ارتفعات کوه ها توانسته بخشی از این مطالبات را پاسخ دهد. تکریم و گرامیداشت روز طبیعت و درخت کاری بصورت نمادین در اسفندماه فرصت ویژه ای خلق می کند تا برنامه های مفرح و با مشارکت گسترده و چشمگیر شهروندان در کنار درخت کاری به اجرا گذاشته شود. 

 

نشاط عمومی جامعه بی شک بدون مشارکت شهروندان امکان پذیر بوده و همراهی مردم در برنامه های فرهنگی در طول سالیان گذشته علی الخصوص در شهر فرهنگی خوی توانسته تصاویر بسیار کم نظیری را در قاب دوربین ها به ثبت رسانده و خاطرات دلنشینی را خلق کند.

 

13 اسفندماه تفرجگاه فنائی شاهد یکی از روزهای پر طمطراق و باشکوهی از حضور مردم و مسئولین بوده نهال بسیاری در دامنه ارتفاعات فنائی با دستهای کودکان، بانوان و مردان طبیعت دوست خوی کاشته شد تا با بررگ شدن این نهال ها، جلوه ای زیبایی از طراوت و سرسبزی را در این تفرجگاه شاهد باشیم.

 

مدیریت فرهنگی اجتماعی شهرداری خوی در راستای اهداف شهرداری در بخش اجتماعی و فرهنگی، مشارکت گسترده شهروندان و همراهی با برنامه های شهرداری بسیار ارزشمند دانسته و تلاش می کند تا تاریخ شهر خوی را بازنگری نموده و رشد فرهنگی امروز این شهر دوست داشتنی را رقم بزند. همت و تلاش مجموعه شورا و شهرداری بری این اساس بکار گرفته ی شود تا برنامه های متنوع و مختلفی تدوین و به اجرا گذاشته شود.

 

یکی از مهمترین آثار حرکت های جمعی و مشارکت مردمی در سطح کلان شهری و برنامه هایی همچون جشن درخت کاری، تمرین و درونی ساختن نگاه محترمانه به شهروندان، حرکت های فرهنگی و دوری از ایجاد فضای نامناسب اجتماعی و خدشه دار کردن رویدادهای اجتماعی در شهر است. حرکت هایی که از یکسو ایجاد فضای مفرح و با نشاط را در پی دارد و از سوی دیگر نقش مردم را در حفظ و نگهداری از شهر بیان می کند.

 

 

جشن درخت کاری با کاشت صدها نهال روز 13 اسفندماه در تفرجگاه فنائی برگزار شد و یکی از باشکوه ترین روزهای پر نشاط خوی برای شهروندان شکل گرفت و در نهایت این شادمانی و نشاط با اهدای جوایز نقدی برای بیش از 50 نفر از شهروندان مضاعف شد.

 

علی اکبر چیت ساز خوئی

Print

تعداد نمایش ها (343)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x