شهردار خوی: پیش بینی بیش از 13 میلیارد ریال اعتبار در بخش مطالعات شهری

شهردار خوی: پیش بینی بیش از 13 میلیارد ریال اعتبار در بخش مطالعات شهری

نویسنده: روابط عمومی شهرداری خوی/چهارشنبه, 03 خرداد,1396/دسته ها: سر خط اخبار, اخبار پانل راست

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه خبری شورای شهر و شهرداری خوی از پیش بینی 13 میلیارد و 200میلیون ریال اعتبار در بخش مطالعات شهری خبر داد.

 

شهردار خوی گفت: امروزه تمامی شهرهای توسعه یافته حاصل مطالعات دقیق علمی و برپایه تعریف درست مبانی شهرسازی به این توسعه دست یافته اند و قطعا رشد عمرانی و توسعه همه جانبه شهر می بایست با انجام مطالعات در حوزه های مختلف صورت بگیرد.

 

محرم اکبرزاده افزود: نگاه تخصصی به مسائل مدیریت شهری خواهد توانست با استفاده از ظرفیت های علمی دانش آموختگان عرصه دانشگاهی، ضمن بررسی وضعیت موجود، راهکارهای علمی توسعه متوازن و خارج ساختن شهر از فضای تک هسته ای و رفع مشکلات متعدد در حوزه های ترافیک، شهرسازی، ساخت و ساز ها و بسیاری از معضلات دیگر تاثیر گذار باشد.

 

وی تصریح کرد: در بودجه عمرانی سال 96 اعتباری بالغ بر سیزده میلیارد و دویست میلیون ریال برای بخش مطالعات شهری پیش بینی شده است.

اکبرزاده گفت: طرح جامع ترافیک، طرح جامع، طرح تفصیلی، سیما و منظر شهری، دفع آبهای سطحی، تقاطع غیر همسطح، ساماندهی محورهای ورودی، ممیزی املاک، ساحل سازی پل خاتون، بهبود محیط شهری و موارد مختلف دیگر از جمله طرح هایی است که در بخش مطالعات بودجه سالجاری مد نظر قرار گرفته است.

 

شهردار خوی تاکید کرد: طرح جامع ترافیک شهری در دست مطالعه بوده و همزمان انجام عملیات بازسازی و نصب تمامی تابلوهای راهنمای معرف، ترافیکی و علائم راهنمائی ، نیز بر اساس این مطالعات انجام می شود.

 

وی گفت: ابعاد، رنگ، نوع و نصب تمامی تابلوها بر اساس معیار های به روز شده و فنی منطبق بر طرح مطالعاتی جامع ترافیک تعیین شده و حتی خط کشی معابر سطح شهر نیز طبق ضوابط این مطالعات انجام خواهد شد.

شهردار خوی گفت: در بخش مطالعات جامع ترافیکی دو میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

 

وی افزود: طرح تفصیلی یکی از مهمترین مطالعات حوزه شهرسازی و  در واقع زیر بنای توسعه شهری بوده و  مطالعات طرح تفصیلی شهر خوی در حال حاضر از سوی مشاور در دست انجام می باشد.

وی تاکید کرد: در بخش مطالعات طرح تفصیلی نیز دو میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده است.  

 

اکبرزاده اضافه کرد: مطالعات دفع آبهای سطحی با دو میلیارد ریال ، مطالعات دومین تقاطع غیر همسطح با هفتصد میلیون ریال، مطالعات سیما و منظر شهری با یک میلیارد و دویست میلیون ریال، مطالعات ساماندهی محورهای ورودی شهری با دو میلیارد ریال ، ممیزی املاک با هشتصد میلیون ریال، ساحل سازی پل خاتون با پانصد میلیون ریال  نیز در بخش مطالعات مسایل شهری بودجه پیش بینی شده اند.

 

وی گفت: یک میلیارد و پانصد میلیون ریال اعتبار نیز به مطالعات مختلف دیگر در فصل برنامه ریزی توسعه شهری بودجه سال 96 اختصاص یافته است.

 

Print

تعداد نمایش ها (208)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x