علیرضا فتحی در جلسه عمومی عصر چهارشنبه شورای شهر خوی  گفت: رسالت ما بیان اندیشه های  بزرگمردان تاریخ خوی و  توجه به مولفه های رشد فرهنگی در کنار رشد عمرانی شهر خوی است.

علیرضا فتحی در جلسه عمومی عصر چهارشنبه شورای شهر خوی گفت: رسالت ما بیان اندیشه های بزرگمردان تاریخ خوی و توجه به مولفه های رشد فرهنگی در کنار رشد عمرانی شهر خوی است.

نویسنده: روابط عمومی شهرداری خوی/پنجشنبه, 01 تیر,1396/دسته ها: سر خط اخبار, اخبار پانل چپ

علیرضا فتحی با اشاره فرهنگ غنی و تاریخ با شکوه خوی گفت: سخن گفتن از تاریخ چند هزارساله بسیار سخت است چرا که باید تمام این چند هزار سال را با رساترین صدا و کوتاهترین جملات بیان کرد و همان بهتر که بگویم شهر خوی در تمام طول تاریخ به نام خوی ثبت شده و نشان از ثبات جایگاه این شهردارد.

 

رئیس شورای شهر خوی در جلسه عمومی عصر چهارشنبه شورای شهر که با حضور دکتر مستکین سازمانبین المللی یونسکو افزود: خوی شهر ایت که بلندآوازه ترین انسانها را پرورش داده و در جای جای این کشور و جهان همچون ستاره ای نورانی تاثیر گذار بودند .

 

 

وی افزود: برای گفتن از خوی بهتر است به نمایشگاه همیشگی تاریخی خوی در سطح شهر قدم بگذاریم و در هر کوچه و خیابان آن آثار تاریخی سلسله های مختلفش را ببینیم. از هر دوره ای یادگاری هست تا فراموش نکنیم که تاریخ پر شکوه خوی در معماری، در هنر، در پرورش انسانهای اصیل و نجیب کم نظیر بوده و هست.

 

 

فتحی تاکید کرد: امروز ما میراث دار این تمدن پر شکوه هستیم تمدنی که هم بهاشخاص والایش باید افتخار کرد هم به آثارش و هم به رشادت ها، اسطوره ها، و ..

 

رئیس شورای شهر خوی تصریح کرد: گذشته، میراث گرانبهایی برای ما هدیه کرده و این میراث معنوی، خوی را در زمره شهرهای تاریخی و فرهنگی جای داده است و همیشه این شهر همین بوده، بزرگ و با شکوه و پر از صفای مردمانش و یکی از مهمترین شهرهایی که در جای جای سفرنامه های گردشگران، سیاحان و شخصیت های بالای سیاسی و علمی و ادبی از آن نام برده شده است.

 

فتحی خاطر نشان ساخت : تک به تک آثار تاریخی خوی قابلیت عرضه در چرخه عظیم توریستی دنیا دارند و امروز سنگین ترین وظیفه بر عهده ماست که این میراث را در حد و اندازه و شان این شهر معرفی کنیم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروز ما میزبان شمس تبریزی، پوریای ولی هستیم و وجود این شخصیت ها در کنار شخصیت های دینی برجسته همچون آیت العظمی خوئی(ره)، امامزاده سید بهلول(رع) کافیست تا نامی بلندآوازه تر از گذشته به جهان معرفی کنیم. امروز عرصه فن اوری های نوین بوده و این امکان برای معرفی خوی فراهم است.

 

 

فتحی افزود: گذر جاده ابریشم از خوی نیز در کنار وجود کاروانسراهای تاریخی نشان از رونق اقتصادی بوده و این سرفصل ها نکته های ظریفی را به ذهن خطور می دهد که می توان در کنار تمدن تاریخی، اقتصاد پویا نیز داشت.

 

 

رئیس شورای شهر خوی گفت: ما اولین و محکم ترین گام ها را باید برای ثبت جهانی شمس و پوریا برداریم قدم هایی که خواهد توانست فضای شهر خوی را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

 

دبیر کمیته حقوق شهروندی شورای شهر خوی اضافه کرد: همه شخصیت های برجسته رسالتشان، بیان اندیشه ها و ارزش های انسانی بوده در گذشته و امروز ما رسالت بیان اندیشه ها و افکار این بزرگمردان را بر عهده داریم .

 

 

وی اذعان داشت: شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی وجهه فرهنگی شهر را به خوبی درک کرده و در تمامی اقدامات و فعالیتهای خود بر این موضوع تاکید دارند و تلاش برای احیا و بازسازی آثار تاریخی، اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، برگزاری هفته های مختلف فرهنگی خوی برای معرفی مزیت های نسبی و داشته های عظیم فرهنگی بخشی از این اقدامات بوده است .

 

 

وی در پایان افزود: محوطه سازی آرامگاه شمس، پوریای ولی ، دروازه سنگی و حضور موثر ، مستمر و مساعدت های مختلف در سال های گذشته برای احیای ظرفیت های تاریخی شهر، رویکرد شهرداری و شورای شهر را به خوبی نشان می دهد و تلاشمی کنیم تا یکی از مهمترین مراکز معرفی روزافزون شهر خوی، شورا و شهرداری باشد چرا که امکانات و ظرفیت های شورا و شهرداری این امکان را می دهد که با نگاهی نو و رویکردی کاربردی به تدوین سرفصل های اجرایی در راستای معرفی خوی بپردازیم.

Print

تعداد نمایش ها (145)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x