علیرضا فتحی رئیس شورای اسلامی شهر خوی:  توجه به معماری اصیل خوی و احیای آن

علیرضا فتحی رئیس شورای اسلامی شهر خوی: توجه به معماری اصیل خوی و احیای آن

نویسنده: روابط عمومی شهرداری خوی/چهارشنبه, 11 اسفند,1395/دسته ها: سر خط اخبار, اطلاع رسانی برنامه ها, گفت و گو های ویژه, گزارش تصویری شورا, اخبار پانل چپ

رئیس شورای اسلامی شهرخوی در گفتگو با اهالی رسانه و مطبوعات با اشاره به تاثیر رعایت مقررات و ضوابط شهرسازی اظهار داشت: بررسی همه تحولات اجتماعی و اقتصادی و فیزیکی یک شهر و تعریف آن در قالب نظامی هماهنگ در سایه نگرش به مولفه های علم شهرسازی امکان پذیر می شود.

علیرضا فتحی افزود: نظام هماهنگ، مدیریت و سازماندهی شهری بر اساس علم شهرسازی گام مهمی برای رسیدن به توسعه شهری است.

وی افزود: توجه به اهمیت هنر معماری بعنوان تجلی عینی فرهنگ عمومی جامعه و کنکاش در آثار معماری به جای مانده بخصوص در شهر خوی می تواند مسیر خوبی برای احیای این نوع معماری ارزشمند باشد. 

فتحی تاکید کرد: امروز متاسفانه شاهد عدول و عدم توجه به این نوع معماری اصیل و ارزشمند هستیم و ارزشهای اسلامی و نادیده گرفتن روح هنر اسلامی ، توازن و صفای بناها هستیم.

وی تصریح کرد: بحران در سیمای شهری، ساخت و ساز معاصر و معماری و شهرسازی را امروز می توان در اکثر شهرسای کشور و در شهر تاریخی فرهنگی خوی دید. 

رئیس شورای اسلامی شهر خوی گفت: معماری و جاری شدن روح اصیل این هنر که قرنها در این کشور وجود داشته و امروز نقش بسیار کمی در ساخت و سازهای معاصر دارد می تواند در زندگی مردم نیز تاثیر گذاشته و صفا و معنویت روابط انسانها در شهر را افزایش داده و زندگی شهرنشینی را در کنار توسعه عمرانی متحول سازد.

دبیر کارگروه حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر خوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حقوق شهروندی افزود: طبیعتا یکی از مهمترین شاخص های زندگی شهرنشینی، حقوق شهروندی است که آگاهی بخشی در این حوزه ضرورت دارد .

فتحی اضافه کرد: آگاهی شهروندان از حقوق شهروندی می تواند بخشی از دغدغه ها را مرتفع ساخته و فراگیر شدن این آگاهی، پایداری اجتماعی را نیز ایجاد کند. 

رئیس شورای شهر خوی همچنین افزود: تلاش مجموعه شهری و مشارکت و همراهی نهادها و ادارات و شهروندان در رسیدن به شهر توسعه یافته از منظر اجتماعی باید به شکل منسجم صورت بگیرد.

 فتحی تاکید کرد: شناخت صحیح و واقعی از مزیت های نسبی شهر ، رویکرد مشترک و کارآمد برای بهبود فضای شهری، استفاده مناسب از منابع  می تواند موجب ثبات بوده و انضباط شهری را ایجاد کرده و از زنده باد و مرده بادهای معمول جلوگیری نماید. 

❇️ با ما همراه باشید👇👇
➡️ @shahrdarikhoy 
➡️ www.khoy.ir

Print

تعداد نمایش ها (348)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x