محرم اکبرزاده شهردار خوی: عملیات اجرایی احیا و احداث باغ تاریخی دلگشا آغاز شد

محرم اکبرزاده شهردار خوی: عملیات اجرایی احیا و احداث باغ تاریخی دلگشا آغاز شد

نویسنده: روابط عمومی شهرداری خوی/شنبه, 16 اردیبهشت,1396/دسته ها: سر خط اخبار, اخبار پانل راست

محرم اکبرزاده شهردار خوی:
عملیات اجرایی احیا و احداث باغ تاریخی دلگشا آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی عملیات اجرایی احداث و اجرای باغ دلگشا آغاز شد. 

شهردار خوی با اشاره به لزوم احیای میراث تاریخی و توجه ویزه به افزایش رفاه شهروندان با استفاده از این فضاهای خاطر انگیز اظهار داشت: یکی از مهمترین آثار تاریخی خوی که متاسفانه در طول سالهای گذشته از بین رفته و تنها در صفحات تاریخ شهر خوی از آن یاد شده است باغ تاریخی دلگشاست که شهرداری خوی در برنامه های عمرانی خود برای سال 96 احیا و احداث این باغ خاطر انگیز را در دستور کار خود قرار داده است. 

محرم اکبرزاده با اشاره به افتتاح پروژه های عمرانی شهرداری به مناسبت اعیاد و روزهای مبارک شعبان افزود: اردیبهشت ماه یکی از مهمترین رویدادهای عمرانی شهر خوی اتفاق افتاد و بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته چندین پروژه عمرانی با ویژگیهای مختلف به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی دو پروژه مهم رفاهی تفریحی نیز آغاز شد. 

وی افزود: پروژه های تقاطع غیر همسطح جهاد و آمفی تئاتر رو باز شهر خوی با حضور استاندار آذربایجان غربی و مسئولین ادارات و نهادهای مختلف شهرستان طی مراسم ویژه ای همراه با استقبال پر شور شهروندان به بهره برداری رسید.

شهردار خوی گفت: از پروژه های ارزشمندی که عملیات اجرایی انها با حضور استاندار آذربایجان غربی آغاز شد پروژه احیا و احداث باغ تاریخی دلگشا بود که این باغ در مساحتی بیش از 7 هکتار احداث می شود. 

اکبرزاده تاکید کرد: با توجه به تصاویر باقی مانده از باغ دلگشا، احیای این باغ به همراه عمارت قدیمی آن با توجه به سبک باغ های ایرانی و با مصالح سنتی و طبیعی در دستور کار قرار گرفته و پروژه در دو بخش اجرا خواهد شد. 

وی گفت: این پروژه در دوبخش احیای باغ و ایجاد مسیرهای دسترسی اجرا می شود که عملیات راه سازی و ایجاد خیابان 30 متری این باغ آغاز شده است. 

 شهردار خوی گفت: مساحت کلی این باغ 7 هکتار بوده که شامل 5هزار متر مربع باغ دلگشا و 2 هکتار باند فضای سبز می باشد. 

وی تصریح کرد: برای گردش آب در این باغ 600 متر طول آبراه ، 6 آب نما و برای احداث آبراه جهت گردش آب در وسط بلوار 500 متر طول پیش بینی شده است. 
شهردار خوی در ادامه اضافه کرد: احداث عمارت باغ بر اساس اصول سنتی و تصاویر باقی مانده از آن، نمازخانه، بوفه، محل بازی کودکان، آلاچیق های سنتی و عناصر مختلف رفاهی و تفریحی و فرهنگی در این باغ برای استفاده شهروندان عزیز پیش بینی شده است. 

وی اذعان داشت: 6600 متر جدول گذاری، ایجاد خیابان 30 متری به طول 900 متر، نیز از دیگر بخش های اجرایی این پروژه می باشد. 


❇️ با ما همراه باشید👇👇
➡️ @shahrdarikhoy
➡️ WWW.KHOY.IR

Print

تعداد نمایش ها (278)/نظرات (0)

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x