جزئیات اخبار و اطلاعات

✳️تشریح پروژه های عمرانی شهرداری خوی
روابط عمومی شهرداری خوی 120

✳️تشریح پروژه های عمرانی شهرداری خوی

🔶محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری به تشریح پروژه های عمرانی پرداخت .

شهردار خوی اظهار داشت : پروژه های متعدد عمرانی در سطوح مختلف از سوی شهرداری در دست اجرا بوده و تلاش می‌کنیم تا در تمام مناطق شهر پروژه های عمرانی پیش بینی شده اجرا گردد .

وی افزود : آماده سازی و زیرسازی ادامه مسیر کمربندی شهید سلیمانی در بخش پایانی و نقطه اتصال به جاده قطور با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد به صورت مستمر در حال اجرا بوده و پل دوم در دست اجرای طراحی شده در این کمربندی با کارکرد دوربرگردان به طول ۷۰ متر و عرض ۱۳ متر در راستای ایجاد دسترسی های لازم احداث می‌شود.

وی گفت: بتن ریزی عرشه پل  با پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی انجام شده و جدول گذاری در طول کمربندی نیز با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجرا است .


اکبرزاده گفت : بوستان جدیدی به مساحت ۵ هکتار در تفرجگاه طبیعت در حال اجراست و  زیرسازی و جدول گذاری آن انجام گرفته، این بوستان خواهد توانست در ایجاد فضاهای رفاهی و افزایش سرانه فضای سبز تاثیرگذار باشد و با پیش بینی امکانات متعدد امکان حضور گسترده شهروندان در این بوستان بزرگ فراهم می‌گردد. 

وی افزود : پارک قوناقلار نیز که یکی از پروژه های ارزشمند شهرداری در ایجاد فضای سبز ، خدماتی و رفاهی برای شهروندان و مسافرین است با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد در دست اجرا بوده و تلاش می کنیم تا نیمه اول سال جاری این پارک به انجام برسد . 

شهردار خوی گفت : این پارک در ۲۳ هزار متر مربع در دست احداث است که زیرسازی و جدول گذاری و سنگ فرش آن رو به اتمام بوده و سرویس بهداشتی نیز بصورت همزمان احداث می شود .

وی افزود : پارک جدید قمری اصل نیز در یکی از مناطق کم برخوردار شهر با مساحت ۳۲۰۰ متر مربع در دست احداث می باشد که شامل ۱۲۳۰ مترمربع فضای سبز ، سرویس بهداشتی زنانه و مردانه ، مسیرهای پیاده روی بوده و ست های ورزشی و تجهیزات بازی کودکان و نصب آلاچیق برای این پارک بوده و در مجموع با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و پانصد میلیون ریال در حال احداث است.

اکبرزاده گفت : پروژه احیا و احداث پارک داغ باغی نیز با پیشرفت فیزیکی ۴۰ درصد در دست اجراست و جدول گذاری ، محوطه سازی ، اجرا و توسعه شبکه آبیاری قطره ای و تاسیسات برق انجام شده و در حال حاضر سرویس بهداشتی ، نمازخانه و نصب فنداسیون روشنایی ها اجرا می شود .

وی گفت : دیوار چینی ، احداث و تکمیل پله های ورودی ، زیرسازی بخش های مختلف ، اجرای فضاهای سبز و آماده سازی و کاشت فضاهای مذکور نیز بصورت همزمان در حال اجراست .

شهردار خوی اضافه کرد : مسیر دسترسی کمربندی شهید سلیمانی و داغ باغی به تپه شهدای مطهر گمنام ، احداث سرویس های بهداشتی تپه شهدا ، محوطه سازی و جدول گذاری و سنگ فرش پارکینگ اختصاصی بیمارستان آیت الله خوئی (ره) ، ایجاد دسترسی و ساماندهی محدوده پل خاتون و تفرجگاه طبیعت شامل جدول گذاری ، ایجاد مسیر و سنگ فرش مسیر ، اجرای مسیر ورودی خانه سالمندان آیت الله خوئی(ره) نیز از دیگر پروژه های است که از سوی شهرداری اجرا می شود .

وی همچنین گفت : اصلاح میدان مجتهد و پیاده رو سازی ، جدول گذاری و ساماندهی خیابان شهید حاج آقا رضالو نیز طی روز های اخیر آغاز شده است.

وی گفت: در بخش پروژه های جدول گذاری و سنگ فرش نیز این پروژه ها در خیابان بهاران ، میدان فرهنگ( چای باشی) ، بلوار مدرس ، بلوار سیستانی زاده ، بلوار شهید قمری اصل ، کوچه ارغوان ، بلوار ستارخان و مسیر آپارتمان های سپاه در کوی ولیعصر انجام می شود .

وی همچنین به دیوار کشی و محوطه سازی ساختمان صدا و سیما اشاره کرد و افزود دیوار کشی محوطه ساختمان صدا و سیما به طول ۳۵۰ متر در ارتفاع ۳ و ۵ متر انجام شده و محوطه سازی ، احداث ساختمان نگهبانی و مهمانسرا نیز پس از اتمام دیوار کشی انجام می شود .

اشتراک

Print
DNN