X
✴️ اکبرزاده شهردار خوی:  گام های بلند دیگر عمرانی در مسیر توسعه شهر خوی برداشته می شود

✴️ اکبرزاده شهردار خوی: گام های بلند دیگر عمرانی در مسیر توسعه شهر خوی برداشته می شود

- توافق نهائی با منابع طبیعی و پادگان ارتش در راستای مسیرگشائی کمربندی ضلع غربی شهر

اکبرزاده شهردار خوی:
 - گام های بلند دیگر عمرانی در مسیر توسعه شهر خوی برداشته می شود 
-  توافق نهائی با منابع طبیعی و پادگان ارتش در راستای مسیرگشائی کمربندی ضلع غربی شهر

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی، یکی از مهمترین رویکردهای شهرداری خوی طی یکسال گذشته تعریف هدفمند پروژه های کلان عمرانی برای برداشتن گام های بلند توسعه شهری است. 

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهرو شهرداری خوی با اشاره به روند برنامه ریزیهای صورت گرفته جهت اجرای پروژه های عمرانی اظهار داشت: رویکرد اصلی مدیریت شهری حرکت به سوی برنامه ریزی و تدوین پروژه های کلان بر اساس نیازسنجی ها و بررسی های کارشناسی شده بوده و نیمه اول سال جاری شاهد آغاز پروژه های ارزشمند عمرانی در تمامی سطوح شهر خوی بودیم. 

وی تاکید کرد: بهره برداری از آمفی تئاتر روباز پارک ملت، اتمام و بهره برداری از تقاطع غیر همسطح جهاد در کنار تعریف و آغاز عملیات عمرانی چندین پروژه تاثیر گذار در روند توسعه شهر خوی گام مهمی در رسیدن به رویکرد برنامه محوری بود. 

شهردار خوی افزود: بیشترین حجم علمیاتهای عمرانی روزانه طی سالهای اخیر در طول نیمه اول سال 96 به اجرا گذاشته شد و توجه ویژه به بخش های محروم و کم برخوردار شهر در دستور کار قرار گرفت و در سیاست گذاری های صورت گرفته برای اجرای این پروژه ها، توجه به رفاه عمومی شهروندان در مناطق محروم مورد تاکید قرار گرفت. 

اکبرزاده اذعان داشت: پروژه های کلان عمرانی چون ساماندهی ورودی های شهر و کمربندی شهید حجازی فر و بلوار آیت الله خوئی(ره)، احداث باغ دلگشا، ساماندهی و اصلاح هندسی خیابان امام خمینی(ره)، بهسازی و ایجاد پارک دروازه سنگی، اجرای فاز اول تفرجگاه فنائی و پروژه های مختلف دیگر در نیمه اول سال گام خوبی برای رشد عمرانی و رفاهی شهر بوده و قطعا با اتمام این پروژه ها شاهد تاثیر آنها در روند افزایش رفاهی شهروندان خواهیم بود. 

شهردار خوی با اشاره به مسیرگشایی کمربندی شهید حاج قلیزاده تصریح کرد: با توجه به توافق های صورت گرفته با پادگان ارتش و منابع ملی بخش قابل توجهی از کمربندی ضلع غربی مسیرگشایی می شود که گام بسیار خوبی برای تکمیل رینک دور شهر است.  

وی افزود:  یکی از مهمترین پروژه هایی که در بخش تکمیل رینک دور شهر مدتهاست بعنوان یکی از مطالبات پر اهمیت مردم و دغدغه های شهرداری بود تملک و آزاد سازی مسیر کمربندی ضلع غربی می باشد که  جلسات و اقدامات متعددی در راستای انجام توافق های لازم با منابع طبیعی، راه و شهرسازی و ارتش تشکیل شده و در نهایت با همراهی و همکاری های ارزشمند این نهادها اینتوافقات به سرانجام رسید.

اکبرزاده افزود: مسیر کمربندی ضلع غربی از حد فاصل میدان شهدای مدافع حرم تا پل خاتون در چهار فاز پیش بینی شده  که فاز اول از مسیر وار تا یدیلر، فاز دوم مسیر یدیلر تا محله قاضی ، فاز سوم از محله قاضی تا جاده قطور و فاز چهارم از جاده قطور تا پل خاتون می باشد. 

وی گفت: در فاز چهارم بخشی از اراضی مربوط به منابع طبیعی بود که با توجه به جلسات برگزار شده با همکاری شایسته مسئولین محترم  ادارات منابع طبیعی، و راه و شهرسازی شهرستان توافق لازم برای مسیرگشایی این بخش از اراضی صورت گرفت. 

شهردار خوی گفت: بخشی دیگری از اراضی در فاز چهارم مربوط به پادگان ارتش می باشد که پس از تشکیل جلسات متعدد  تغییر کاربری و تفکیک پادگان مورد توافق قرار گرفت که بخشی از محدوده پادگان ارتش در مسیر کمربندی 45 متری ضلع غربی قرار داشته و با تفکیک این اراضی مسیرگشائی این بخش نیز صورت می گیرد. 

اکبرزاده تاکید کرد: توافق تغییر کاربری و تفکیک پادگان ارتش به امضا رسیده و در حال طی روند اداری و سازمانی در ارتش جمهوری اسلامی ایران می باشد و بر اساس این توافق ارزشمند کابری های اداری،آموزشی، فرهنگی اجتماعی و مذهبی، بهداشتی درمانی،تاسیسات و تجهیزات شهری، پارک و فضای سبز، حریم سبز حفاظتی و کمربندی همراه با 7 درصد خالص قطعات مسکونی در اختیار شهرداری قرار می گیرد. 

وی گفت: بیش از 22220 متر مربع نیز شامل کابری های تجاری اداری- خدماتی و تاسیسات جهانگردی در اختیار ارتش  خواهد بود. 

شهردار خوی گفت: توافق صورت گرفته از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و قطعا همراهی و همکاری های مجموعه فرماندهی محترم ارتش در به ثمر رسیدن این توافق شایسته قدردانی بوده و طبیعتا در صورت تفکیک این اراضی بخشی از کمربندی نیز  مسیرگشائی خواهد شد.  

✴️با ما همراه باشید👇👇

🔸 @shahrdarikhoy
🔸www.khoy.ir

مطلب قبلی ✴️ دقت کنیم... سری دوم / آموزش های شهروندی
مطلب بعدی نصب بنرهای مختلف با محتوای جملات آرام بخش, احادیث و آثار تاریخی خوی به ترانس برق و شیشه های ایستگاه های اتوبوس
Print
480

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان