X
✴️مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت در جلسه شورای شهر خوی: خوی ظرفیت های تبدیل شدن به یک شهر جهانی را دارد

✴️مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت در جلسه شورای شهر خوی: خوی ظرفیت های تبدیل شدن به یک شهر جهانی را دارد

توسعه حقیقی نگهداشت حقیقت و ماهیت اصیل یک شهر است.

 

مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت ودرمان و آموزش پزشکی در صحن جلسه شورای اسلامی شهر خوی طبیعت و فضای فرهنگی و چهره تاریخی شهر خوی را کم نظیر دانست و افزود: خوی با توجه به آنچه که در این شهر از نظر تاریخی، شخصیت های برجسته چون شمس و پوریا و تمدنی کهن دارد قابلیت تبدیل شدن به یک شهر جهانی را دارد.

 

 

دکتر گل مکانی افزود: با همتی صادقانه و خالصانه از سوی مردم و مسئولین شهر خوی،ظرفیت ها و داشته های این شهر زمینه تبدیل خوی را به یک شهر جهانی فراهم می سازند.

 

وی افزود: شخصیت های برجسته خوی، آثار بسیار زیبای تاریخی، طبیعت و چهره تاریخی شهر به همراه آنچه که امروز به نام هویت فرهنگی ذکر می شود در شهر خوی کم نظیر است.

 

 

مدیر کل مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت تاکید کرد: تمام دنیا امروز به سمت و سویی می روند که بتوانند هویت و تمدن خود را بازسازی، احیا و معرفی کنند و تشنه ایجاد فضایی هستند که بتواند نیازهای روحی، روانی و معنوی شهروندان خود را تامین کند و شهر خوی بسیاری از این شاخصه ها را داراست.

 

 

وی گفت: زیر ساخت های اقامتی ، محیط زیست و نگهداست طبیعت در کنار احداث فضاهای مناسب ساده و ارزان قیمت برای اقامت علاقمندان باید مد نظر قرار گرفته و آرامش شهری موضوع دیگری است که باید به همراهی و مشارکت شهروندان شکل گیرد.

 

 

گل مکانی اذعان داشت: جنبه های اجتماعی زندگی شهرنشینی، منافع مردم شرط  اصلی فعالیت های حوزه سلامت بوده و تامین زیرساخت های فیزیکی برای ارائه خدمات در این حوزه گام مهمی خواهد بود.

 

 

وی تصریح کرد: خارج ساختن شهرداری از یک نهاد خدماتی و تبدیل آن به یک نهاد فرهنگی با طیف خدمات گسترده در کنار خدمات ضروری شهری و ایجاد زمینه های فیزیکی و اقدامات مختلف در حوزه بهداشت و سلامت جامعه حرکت بسیار ارزشمند و قابل تقدیری است که از سوی شورای شهر و شهرداری خوی شکل گرفته است.

 

 

مدیر کل مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت گفت: مدل سازی مناسب از شهر های توسعه یافته و استفاده از تجارب موفق شهرهای مطرح دنیا، تعهدات محیط زیستی و حرکت به سمت توسعه پایدار، استفاده از مشارکت شهروندان در حوزه های مختلف از جمله حوزه سلامت اجتماعی امروزه نیاز شهرهای در حال توسعه همچون خوی است.

 

 

وی خاطر نشان ساخت: توسعه حقیقی نگهداشت حقیقت و ماهیت اصیل یک شهر است.

مطلب قبلی ✴️دکتر مقدم در دیدار و گفتگوی مدیر کل دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت و درمان: سلامت اجتماعی مهمترین زمینه توسعه شهری است
مطلب بعدی دیدار حاج شیرعلی بیات فعال فرهنگی در ایران و ترکیه با اعضای شورای اسلامی شهر خوی
Print
102

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان