X
✴️محرم اکبرزاده شهردار خوی:  🔸پیش بینی 307میلیارد و 400میلیون ریال برای بهبود عبور و مرور شهری و حمل و نقل در بودجه عمرانی سال 98 شهرداری خوی

✴️محرم اکبرزاده شهردار خوی: 🔸پیش بینی 307میلیارد و 400میلیون ریال برای بهبود عبور و مرور شهری و حمل و نقل در بودجه عمرانی سال 98 شهرداری خوی


محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی ضمن اشاره به اهمیت توجه به بخش عبور و مرور شهری اظهار داشت: از مهمترین بخش های بودجه عمرانی شهرداری بخش حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهری است که اعتباری بالغ بر 307 میلیارد و 400 میلیون ریال در این بخش از بودجه شهرداری در سال 98 پیش بینی شده است. 


محرم اکبرزاده افزود: پروژه های زیر سازی، جدول گذاری و آسفالت معابر شهری نیز در بخش حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهریِ بودجه عمرانی شهرداری قرار دارد که 185میلیارد ریال اعتبار به پروژه های آسفالت ریزی، جدول گذاری و زیر سازی اختصاص دارد.


وی یادآوری کرد: کمربندی ضلع غربی شهر یکی از مهمترین پروژه های عمرانی شهر خوی در دهه های اخیر میباشد که بخشی مهمی از کمربندیها و رینک دور شهر را تکمیل کرده و طراحی های صورت گرفته در این کمربندی خواهد توانست تحولی در چشم انداز و گردشگری با استفاده از ویژگیهای جغرافیایی این بخش از محدوده شهر ایجاد نموده و بیش از 5400مترمربع مسیر دوچرخه سورای برای خانواده ها احداث میشود. و در بودجه سال 98 شهرداری برای این تکمیل کمربندی 57میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است. 


وی افزود: بخش دیگری از بودجه عمرانی در بخش عبور و مرور شهری بر می گردد به پروژه های پیاده رو سازی که 22 میلیارد ریال از بودجه کلی بخش حمل و نقل و عبور و مرور شهری برای اجرای پروژه هایی چون پیاده روسازی مناطق یک و دو و ساماندهی خیابان طالقانی ،مناسب سازی پیاده روهای سطح شهر، بهسازی بخشی از پیاده رو و باند فضای سبز ضلع جنوبی 45 متری شهید شرفخانلو پیش بینی شده است.


اکبرزاده اذعان داشت: مساکن مهر. و مشکلات موجود در این مساکن از مسایلی است که مدتها دغدغه مردم بوده و برای رفع بخشی از این مشکلات بویژه در معابر و مسیرهای دسترسی این مساکن در بودجه عمرانی شهرداری اعتباری بالغ بر 6 میلیارد ریال پیش بینی شده که امیدواریم با اجرای این پروژه ها شهروندان ساکن در مساکن مهر رفاه بیشتری در تردد در این مسیرها دلشته باشند.


شهردار خوی اضافه کرد: آماده سازی و جدول گذاری،اصلاح جداول در نواحی چهارگانه، اجرای 45 متری واقع در ضلع شمالی کوی ولیعصر(عج)، اجرای 20 متری و 12 متری ارغوان و ساماندهی ورودیهای شهر، آسفالت ریزی و لکه گیری محل های حفاری مناطق یک و دو و کوی ولیعصر و زیرسازی  درنقاط مختلف شهر نیز از دیگر پروژه هایی است در برنامه های حمل و نقل بهبود عبور و مرور شهری پیش بینی شده است.


شهردار خوی همچنین با اشاره به موضوع بهبود ترافیک در بخش بهبود عبور و مرور شهری افزود: بهبود ترافیک شهری یکی دیگر از بخش های حوزه بهبود عبور و مرور شهری. در بودجه سال 98 شهرداری است که با اعتباری بالغ بر 17میلیارد و 500میلیون ریال شامل بازسازی و اصلاح هندسی معابر و میادین سطح شهر ، نصب علایم افقی و عمودی راهنمایی و خط کشی معابر، نصب تابلوهای هدایت مسیر، تجهیز مرکز کنترل ترافیک ( هوشمندسازی تقاطع های سطح شهر) و جابجایی تیرهای برق در سطح شهر می باشد.


اکبرزاده همچنین گفت: 82 میلیارد ریال برای احداث پل روی رودخانه و احداث و تکمیل زیرگذر و روگذر در بودجه عمرانی شهرداری خوی پیش بینی شده است.

وی همچنین افزود: آسفالت معابر از مهمترین پروژه های عمرانی شهرداری در طول سال بوده و برای سال 98 در بودجه عمرانی و در بخش بهبود عبور و مرور شهری 50میلیارد ریال برای آسفالت ریزی معابر در نظر گرفته شده است.

مطلب قبلی 13 میلیارد ریال برای توسعه گردشگری دشتی هزینه شد
مطلب بعدی نزاع در بیمارستان نهاوند یک کشته برجا گذاشت
Print
63

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان