X
آئین رونمایی از پوسترهای همایش بین المللی و جشنواره ملی شمس و مولانا

آئین رونمایی از پوسترهای همایش بین المللی و جشنواره ملی شمس و مولانا

با حضور فرماندار، نماینده مردم در مجلس ، مدیر کل امور اجتماعی استانداری، شهردار خوی و اعضای هیئت مدیره تولیت شمس تبریزی

♦️آئین رونمایی از پوسترهای همایش بین المللی و جشنواره ملی شمس و مولانا

️به گزارش روابط عمومی فرمانداری خوی، آئین رونمایی از پوسترهای همایش بین المللی و جشنواره ملی شمس و مولانا با حضور فرماندار شهرستان خوی، نماینده مردم در مجلس ، مدیر کل امور اجتماعی استانداری و سایر اعضای هیئت مدیره تولیت شمس تبریزی برگزار گردید .
️عابدی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی در این مراسم با بیان اینکه شهریور ماه سال جاری به مناسبت ایام عید قربان تا غدیر که مزین به نام دهه ولایت و امامت می باشد ، شهرستان خوی با برگزاری دو رخداد بزرگ فرهنگی و علمی میزبان نام آوران عرصه علم و هنر خواهد بود ، تصریح کرد : چهارمین همایش علمی بین المللی و جشنواره ملی آئین ها، آواها و نماها با عنوان شمس و مولانا در بازه زمانی هفته اول شهریور ماه در شهرستان خوی برگزار خواهد شد .
️وی افزود : از آنجائی که در تقویم کشورمان هفت مهرماه به نام روز ملی شمس تبریزی نامگذاری شده و تقارن این روز در سنوات گذشته با ماه محرم ملاحضات به حق و خاص خود را در اجرای برنامه های شاد و مفرح برای هموطنان و مهمانان داخلی و خارجی داشت ، لذا امسال با تصمیم هیئت مدیره تولیت شمس تبریزی بنا بر این شد تا این برنامه ها در فاصله زمانی عید قربان تا عید غدیر برگزار شود .
🔺️وی گفت : در همایش علمی بین المللی که دبیرخانه علمی آن بر عهده پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی کشور است اندیشمندان داخلی و خارجی گرد هم می آیند و در 12 موضوع و محور در خصوص عرفان اسلامی و شخصیت شمس تبریزی به بحث و ارائه مقالات علمی خواهند پرداخت .
🔺️فرماندار شهرستان خوی تصریح کرد : در برگزاری این برنامه که در تاریخ های 6 و 7 شهریور ماه خواهد بود وزارت علوم، کمیسیون ملی یونسکو ، پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، بنیاد شمس تبریزی و مولانا ، انجمن ها و موسسات علمی و ادبی و عرفانی داخلی و خارجی نیز با تولیت شمس تبریزی و پژوهشگاه علوم انسانی همکاری خواهند داشت .
🔺️وی افزود : رونمایی از کتاب های مختلف در حوزه شمس تبریزی و مولوی و مردم شناسی و برگزاری کارگاه های خوانش سینمایی اشعار مولانا و مردم شناسی خوی از برنامه های جنبی این همایش خواهد بود .
🔺️وی در ادامه به بخش جشنواره اشاره نموده و اظهار داشت : در بخش جشنواره ملی آئین ها، آواها و نماها با فراخوانی که در سطح کشور انجام پذیرفته هنرمندان رشته های نمایشی و موسیقی سنتی و خوشنویسی در رشته نستعلیق از 5 شهریور تا 8 شهریور در شهرستان خوی حضور خواهد داشت و در حضور مردم و ارزیابی تخصصی داوران برجسته به رقابت خواهند پرداخت .
🔺️فرماندار خوی با بیان اینکه در حاشیه جشنواره از هنرمندان به نام موسیقی و سینما و تئاتر کشور نیز دعوت شده که انشاالله در شهرستان خوی حضور خواهند داشت ، تصریح کرد : برگزاری نمایشگاه عکس و صنایع دستی از آثار هنرمندان به خصوص هنرمندان خویی که خارج از خوی هستند از دیگر برنامه های این جشنواره است .
🔺️وی در پایان افزود : برای کمک به اقتصاد شهرستان و جذب گردشگر داخلی و خارجی ، در دبیرخانه اجرایی همایش و جشنواره ، واحدی با مسئولیت تورهای گردشگری نیز فعال شده است تا برای جذب گرشگران فعالیت نمایند .

مطلب قبلی نگاهی به پروژه های عمرانی روزانه شهرداری خوی
مطلب بعدی اجرای مسابقه نقاشی کودکان و اهدای جوایز ویژه در خیمه های معرفت ( پارک ملت خوی)
Print
352

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان