X
اکبرزاده شهردار خوی: اقدامات مختلف شهرداری در حوزه فضای سبز و کاهش آب مصرفی

اکبرزاده شهردار خوی: اقدامات مختلف شهرداری در حوزه فضای سبز و کاهش آب مصرفی


- اجرای آبیاری تحت فشار در 43هکتار فضای سبز شهری خوی

شهردار خوی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اظهار داشت: حفظ و نگهداری فضای سبز شهری، توسعه و ارتقای سرانه فضای سبز، تولید نیازهای لازم برای کاشت فضاهای سبز سطح شهر، جداسازی شبکه آبیاری فضای سبز از آب شرب شهری از جمله اهداف و اقدامات اساسی فضای سبز شهرداری است.

محرم اکبرزاده افزود: با توجه به لزوم توجه به کاهش میزان آب مصرفی در فضای سبز اقدامات مختلفی در دستور کار قرار گرفت و طبق بر اساس برنامه های پیش بینی شده تلاش لازم برای تغییر الگوی کشت در فضای سبز شهری انجام شد.

وی اضافه کرد: جایگزینی گیاهان چند ساله، درختچه و گلهای دائمی همچون رز، زرشک، مینیاتور و .. به جای گلهای فصلی درپارک های جدید، میادین جدید الاحداث و فضای سبز شهری از اقداماتی است که در خصوص کاهش مصرف آب اجرا شده است.

شهردار خوی گفت: شناسایی و کاشت گونه های مختلف گیاهی مقاوم به کم آبی و یا با نیاز پایین مصرف آب در تفرجگاه فنایی و فضای سبز شهری که در واقع این نوع گیاهان همچون زبان گنجشک،گل محمدی، بادام و گز وحشی از جمله گیاهان بومی منطقه می باشند.

اکبرزاده تصریح کرد: حذف تدریجی گیاهان پر مصرف و همچون ترون از برنامه کاشت فضاهای سبز به مساحت 15000 متر مربع که در واقع در راستای جایگزینی گیاهان و گلهای دایمی بوده است.

وی خاطر نشان ساخت: اصلاح بیش از 40000متر مربع بستر کشت گیاهان و اصلاح بیش از 42000متر مربع آبخوری پای درخت های وسط بلوار و فضاهای سبز سطح شهر برای ذخیره سازی بیشتر و بهتر آب و مناسب سازی بافت و ساختمان خاک جهت مقاوم سازی گیاهان به کم آبی از دیگر اقدامات فضای سبز شهرداری بوده است.

شهردار خوی همچنین اذعان داشت: اجرای آبیاری تحت فشار یکی از مهمترین اقدامات شهرداری در حوزه فضای سبز بوده که در 43 هکتار از فضای سبز شهری اجرا شده و در بیش از 30 پارک و بوستان شهری از دستگاه اسپرینکلر و آبپاش جهت آبیاری مناسب استفاده می شود.

وی همچنین اضافه کرد: تنظیم ساعات آبیاری و تطابق با ساعات خنک هوا برای افزایش راندمان آبیاری در بیش از 60 درصدفضاهای سبز شهری نیز از دیگر اقدامات شهرداری در بخش آبیاری فضای سبز شهری است.

اکبرزاده گفت: جدا سازی بیش از 70 درصد آب خام از آب شرب شهری از مهمترین اقدامات دیگر صورت گرفته در حوزه فضای سبز و ساماندهی آبیاری پارکها، بوستانها و فضای سبز شهری است.

مطلب قبلی تعویض پارچه های رنگی وسط بلوارهای سطح شهر و نصب پارچه های سیاه به مناسب فرا رسیدن ایام ماه محرم
مطلب بعدی اقدامات شهرداری خوی در حوزه کاهش آب مصرفی در فضای سبز شهری
Print
336

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان