X
اکبرزاده شهردار خوی: اقدامات مختلف شهرداری در حوزه فضای سبز و کاهش آب مصرفی

اکبرزاده شهردار خوی: اقدامات مختلف شهرداری در حوزه فضای سبز و کاهش آب مصرفی


- اجرای آبیاری تحت فشار در 43هکتار فضای سبز شهری خوی

شهردار خوی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اظهار داشت: حفظ و نگهداری فضای سبز شهری، توسعه و ارتقای سرانه فضای سبز، تولید نیازهای لازم برای کاشت فضاهای سبز سطح شهر، جداسازی شبکه آبیاری فضای سبز از آب شرب شهری از جمله اهداف و اقدامات اساسی فضای سبز شهرداری است.

محرم اکبرزاده افزود: با توجه به لزوم توجه به کاهش میزان آب مصرفی در فضای سبز اقدامات مختلفی در دستور کار قرار گرفت و طبق بر اساس برنامه های پیش بینی شده تلاش لازم برای تغییر الگوی کشت در فضای سبز شهری انجام شد.

وی اضافه کرد: جایگزینی گیاهان چند ساله، درختچه و گلهای دائمی همچون رز، زرشک، مینیاتور و .. به جای گلهای فصلی درپارک های جدید، میادین جدید الاحداث و فضای سبز شهری از اقداماتی است که در خصوص کاهش مصرف آب اجرا شده است.

شهردار خوی گفت: شناسایی و کاشت گونه های مختلف گیاهی مقاوم به کم آبی و یا با نیاز پایین مصرف آب در تفرجگاه فنایی و فضای سبز شهری که در واقع این نوع گیاهان همچون زبان گنجشک،گل محمدی، بادام و گز وحشی از جمله گیاهان بومی منطقه می باشند.

اکبرزاده تصریح کرد: حذف تدریجی گیاهان پر مصرف و همچون ترون از برنامه کاشت فضاهای سبز به مساحت 15000 متر مربع که در واقع در راستای جایگزینی گیاهان و گلهای دایمی بوده است.

وی خاطر نشان ساخت: اصلاح بیش از 40000متر مربع بستر کشت گیاهان و اصلاح بیش از 42000متر مربع آبخوری پای درخت های وسط بلوار و فضاهای سبز سطح شهر برای ذخیره سازی بیشتر و بهتر آب و مناسب سازی بافت و ساختمان خاک جهت مقاوم سازی گیاهان به کم آبی از دیگر اقدامات فضای سبز شهرداری بوده است.

شهردار خوی همچنین اذعان داشت: اجرای آبیاری تحت فشار یکی از مهمترین اقدامات شهرداری در حوزه فضای سبز بوده که در 43 هکتار از فضای سبز شهری اجرا شده و در بیش از 30 پارک و بوستان شهری از دستگاه اسپرینکلر و آبپاش جهت آبیاری مناسب استفاده می شود.

وی همچنین اضافه کرد: تنظیم ساعات آبیاری و تطابق با ساعات خنک هوا برای افزایش راندمان آبیاری در بیش از 60 درصدفضاهای سبز شهری نیز از دیگر اقدامات شهرداری در بخش آبیاری فضای سبز شهری است.

اکبرزاده گفت: جدا سازی بیش از 70 درصد آب خام از آب شرب شهری از مهمترین اقدامات دیگر صورت گرفته در حوزه فضای سبز و ساماندهی آبیاری پارکها، بوستانها و فضای سبز شهری است.

مطلب قبلی تعویض پارچه های رنگی وسط بلوارهای سطح شهر و نصب پارچه های سیاه به مناسب فرا رسیدن ایام ماه محرم
مطلب بعدی افتتاح شانزدهمین نمایشگاه کتاب ارومیه
Print
87

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان