X
اقدامات شهرداری خوی در حوزه ایجاد شهر دوستدار کودک

اقدامات شهرداری خوی در حوزه ایجاد شهر دوستدار کودک

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی اقدامات حوزه ایجاد شهر دوستدار کودک را تشریح کرد.

شهردار خوی افزود: نشاط کودکانه در شهر نشانگر سرزندگی، امید به آینده و پویایی خانواده هاست و باید زمینه های لازم برای شادی کودکانه در شهر  برای ارتقای سلامت جسمی، طراوت روحی و زمینه سازی رشد کودکان سالم فراهم گردد.

 

اکبرزاده افزود: در سال جاری با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و تعریف اهداف جدید در حوزه خانواده ها و نشاط اجتماعی، شهرداری نگاه ویژه ای به قشر کودکان داشته و در بیش از 15 پارک سطح شهر نسبت به نصب لوازم و ست های بازی کودکانه به همراه ایجاد فضای ویژه بازی و نصب کف پوش های لازم اقدام کرد.

 

شهردار خوی همچنین افزود: در راستای ایجاد اتاق های ویژه کودک، خانه بازی کودکان و فراهم سازی فضاهای اختصاصی برای انجام فعالیتهای مختلف تفریحی، ورزشی و فرهنگی کودکان نیز طی سالهای اخیر اقدامات مختلفی در دستور کار قرار داد.

 

 

وی گفت: در اولین خانه محله شهرداری که در یکی از مناطق کم برخوردار و منطقه هدف(جمشید آباد –ملاباغی) احداث و به بهره برداری رسید اقدامات و برنامه های مختلفی برای کودکان پیش بینی و در دست اجراست.

 

 

اکبرزاده گفت: به ایجاد اتاق بازی و تجهیز لوازم ویژه کودکان نموده  و آموزش های علمی، هنری و فرهنگی نیز باحضور مربیان برجسته حوزه های مذکور برای کودکان و نوجوانان در این خانه محله اجرا می شود.

 

وی تاکید کرد: در مجموعه فرهنگی، ورزشی بانوان شهرداری نیز آموزش های مختلف ورزشی، فرهنگی برای کودکان از جمله آموزش های رشته های فوتبال، دوچرخه سواری، اسکیت، نقاشی، سفال گری و... نیز برای ایجاد زمینه افزایش سلامت جسمی و نشاط روحی کودکان با حضور مربیان و متخصصین این رشته ها ارائه می شود.

 

 

شهردار خوی همچنین با اشاره به اجرای جشن های ویژه تابستانی اضافه کرد: در بخش جشنواره های هنری نیز طی تابستان سال جاری با اولویت بخشی به قشرکودک، جشنواره اختصاصی کودک و خانواده با حضور هنرمندان برجسته و فعال عرصه کودک و نوجوان کشور طی 2 هفته بصورت مستمر برنامه های مختلف هنری مفرح با پیام های آموزشی مفهومی همراه با نمایش های عروسکی محبوب کودکان در آمفی تئاتر پارک ملت اجرا شده و با استقبال پر شکوه خانواده ها مواجه شد.

 

 

وی همچنین گفت: مسابقات متنوع و مختلف ویژه خانواده و کودکان طی مردادماه سال جاری اجرا شد و در کنار جشنواره های فرهنگ و هنری پنجمین دوره مسابقات فوتبال محلات خوی نیز با حضور 800 بازیکن کودک و نوجوان از محلات مختلف شهرستان خوی در قالب 80 تیم بیش از 186 بازی فوتبال طی مردادماه در زمین چمن مصنوعی پارک سلامت و مجموعه فرهنگی ورزشی بانوان شهرداری انجام شده و به تیم های برتر سه رده سنی زیر 12 سال ،زیر14 سال و زیر16 سال جوایز نقدی اهدا شد.

 

 

شهردار خوی تصریح کرد: تلاش می کنیم تا ویژه برنامه های متنوعی برای قشر کودک و نوجوان تا پایان سال تدوین و اجرا کنیم و قطعا نشاط اجتماعی حاصل از این برنامه ها، موجب شکوفایی استعدادها، سلامت روانی و جسمی کودکان و تربیت نسلی با نگاه جدید به زندگی شهرنشینی خواهد بود.

مطلب قبلی تلاش بی وقفه شهرداری خوی در زیرسازی و آسفالت ریزی باند کندرو بلوار آیت الله خویی(ره)
مطلب بعدی فضاسازی ماه محرم
Print
695

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان