X
بررسی ثبت آرامگاه شمس درجلسه کمیسیون ملی یونسکو با مدیران شهری خوی

بررسی ثبت آرامگاه شمس درجلسه کمیسیون ملی یونسکو با مدیران شهری خوی

 

شهردار خوی افزود: تا امروز اقدامات مختلفی در حوزه های مربوط به شمس صورت گرفته و شخصیتهای برجسته خویی و کشوری در راستای این موضوع ارزشمند گام های مهم و موثری برداشتند و ثبت ملی و جهانی آرامگاه شمس میتواند گام بلند موثری باشد که مسیر گردشگری منطقه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

وی افزود: منار شمس تبریزی از دهه های گذشته به ثبت رسیده بود و آرامگاه شمس نیز در دستور کار قرار دارد و کمیسیون ملی یونسکو به ریاست دکتر ایوبی نیز تلاش میکند تا با تحقق ثبت ملی آرامگاه،مسیر ثبت جهانی آن را نیز طی کند.

شهردار خوی تاکید کرد: ساخت آرامگاه نیز که عملیات اجرایی آن طی هفته گشذته آغاز شد خواهد توانست موجب افزایش حضور مسافرین و گردشگران و علاقمندان به این شخصیت برجسته تاریخی در خوی گردد.

وی با اشاره به دیدار مسئولین شهری با کمیسیون ملی یونسکو افزود: طی هفته جاری دیدار و گفتگوی مدیران شهری خوی با اعضای کمیسیون ملی یونسکو در تهران صورت گرفته و مسایل مختلف ثبت ملی آرامگاه شمس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی همچنین نقش موثر، همراهی و تلاش های ارزشمند دکتر ایوبی و شخصیتهای ادبی همچون دکتر محمد علی موحد در طول سالیان متمادی را قابل ستایش خواند و از حضور اعضای شورا وشهردار خوی در مراسم بزرگداشت و تجلیل از دکتر محمد علی موحد طی ماه جاری خبر داد.

اکبرزاده همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار و گفتگو با معاون وزیر راه و شهرسازی کشور تصریح کرد:

دیدار و گفتگو با. دکتر ایزدی معاون سازمان راه وشهرسازی کشور طی روزهای گذشته صورت گرفت و در این دیدار مسایل مختلفی چون تاریخ دیرینه خوی، بافت تاریخی خوی ، ویژگیهای بارز فرهنگی و اجتماعی همچنین بافت فرسوده خوی و سکونتگاه های غیر رسمی مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

وی افزود: جلسه دیگری با حضور کارشناسان فنی شهرداری و سازمان مسکن وشهرسازی در راستای بررسی های فنی و مطالعات صورت گرفته در این حوزه ها طی ماه جاری در خوی تشکیل خواهد شد

مطلب قبلی شهردار خوی: مجتمع سعدیه یکی از بزرگترین مجموعه های خدماتی، رفاهی و درمانی منطقه شمال غرب کشور
مطلب بعدی آغاز عملیات احداث یادمان و ساماندهی آرامگاه شمس تبریزی در خوی
Print
101

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان