X
محرم اکبرزاده در نشست خبری با حضور اهالی رسانه و مطبوعات : با افتخار در خدمت شهروندان خوی هستم

محرم اکبرزاده در نشست خبری با حضور اهالی رسانه و مطبوعات : با افتخار در خدمت شهروندان خوی هستم

شهردار خوی در آخرین نشست خبری خود با  اهالی رسانه و مطبوعات در سال 97 ضمن تبریک ایام سال جدید و آغاز فصل بهار اظهار داشت: باید از آغاز فصل بهار بازخوانی تفکرات و ایجاد تحول در نگرش های خود یاد بگیریم و این تحول از اندیشه آغاز شده و در رفتار و گفتار انسان نمود پیدا می کند.

 

محرم اکبرزاده گفت: در سالی که گذشت تلاش کردیم این تحول در ابعاد مختلف خدمتگذاری به شهروندان عزیز و توسعه شهری شکل بگیرد و مردم نجیب خوی شاهد این تحولات عمرانی و فرهنگی بودند و خداوند متعال را شاکرم که این فرصت ارزشمند برای خلق فرصت های توسعه شهر عزیز خوی ایجاد شد.

 

وی افزود: با افتخار در خدمت شهروندان خویی هستم و این فرصت ارزشمندی است برای اجرای ایده ها،فکرها و پروژه هایی که در شان مردم خوب خوی بوده و تلاش می کنیم تا پایان دوره پنجمین شورای شهر با هماهنگی ارزشمندی که بین شورا و شهرداری در این دوره وجود دارد دوره بسیار خاطر انگیز،پویا برای شهر خوی رقم زده و پروژه های ماندگاری را در خوی اجرا کنیم.

 

شهردار خوی تصریح کرد: مشکلات اقتصادی کشور موجب ایجاد مشکلات متعددی برای نهادهایی چون شهرداری ها شده و امروز بسیاری از شهرداریهای کشور در تامین هزینه های جاری با موانع مختلفی مواجهند چرا که درآمدهای شهرداری از محل منابع محلی و پرداخت       عوارض های مختلف از سوی مردم بوده در حالی که طبق مطالعات صورت گرفته بیشترین میزان درآمد نهادهایی چون شهرداری در کشورهای توسعه یافته از منابع مالیات بوده و منابع محلی و کمک های دولتی نیز بخشی از درآمدهای شهرداری ها را تامین می کنند.

 

اکبرزاده اذعان داشت: طبق بررسی های صورت گرفته در دو سال گذشته شهرداری خوی بعنوان یکی از موفق ترین شهرداری های کشور و شهرداری برتر استان نه تنها در حوزه تامین هزینه های جاری، بلکه در اجرای پروژه های عمرانی کلان بسیار موفق عمل کرده و طی سالهای اخیر بیشترین میزان اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر خوی صورت گرفته است.

 

وی تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزیهای صورت گرفته برای سال 98، سالی پویا و پر تحرک از نظر عمرانی خواهیم داشت و امیدواریم با توجه به حمایت های مستمر و قابل تقدیر شورای اسلامی شهر خوی، یکی از سال های پر رونق از منظر عمرانی و پر طروات از نگاه فرهنگی رقم بزنیم.

 

اکبرزاده  همچنین گفت: مهمترین رویکرد شهرداری و هدف گذاری صورت گرفته در چشم انداز سازمانی، ایجاد شهری آرام برای زندگی و ارتقای سطح کیفی خدمات برای رفاه بیشتر شهروندان بوده، کاهش تصدی گری شهرداری و حضور و مشارکت شهروندان در مدیریت شهری و افزایش زمینه های حضور مشارکتی بخش خصوصی و مردم در حوزه سرمایه گذاری نیز از مهمترین رویکردهایی است که در اهداف سازمانی پیش بینی شده است.

 

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ارتقای جایگاه سازمانی شهرداری از دیگر رویکردهایی است که تلاش می کنیم با تغییرات نگرشی به این مهم دست یابیم و مهمترین عامل این رویکرد اعتماد سازی است و قطعا اعتماد شهروندان به مدیریت شهری عامل مهمی در پیشبرد برنامه های توسعه گرا بوده و حضور و مشارکت مردم در سطح مختلف قطعا خواهد توانست در دست یابی به شهری آرام برای زندگی نقش موثری ایفا کند.

 

شهردار خوی همچنین با اشاره به برخی از پروژه های عمرانی شهرداری اظهار داشت: کمربندی ضلع غربی شهر بعنوان یکی از شریان های اصلی خوی ضمن تهسیل سازی و تاثیر مثبت در روند ترافیکی ورودی شهر، بعنوان یکی از ظرفیت های اصلی جاذب سفر و حضور گردشگران و خانواده ها در این کمربندی نقش مهمی ایفا خواهد نمود چرا که طراحی صورت گرفته برای این کمربندی و اجرای پروژه های زیباسازی،ایجاد جاذبه های توریستی و استفاده از ویژگیهای جغرافیایی این کمربندی همچنین مسیرهای دسترسی به باغ دلگشا، تپه شهدای گمنام و جاده قطور تحولی در چشم انداز این منطقه از شهر و در طول کمربندی ایجاد خواهد نمود.

 

وی افزود: بیش از 80 درصد از معابر مناطق هدف-سکونت گاه های غیر رسمی (ملاباغی،جمشیدآباد و تخته پل ) صورت گرفته و برای منطقه یدیلر بعنوان منطقه چهارم هدف نیز برنامه ریزی لازم برای اجرای بهسازی معابر صورت گرفته که پس اجرای حفاری ها و برنامه های آب و فاضلاب شهری این منطقه نیز در دستور کار قرار  می گیرد.

 

اکبرزاده گفت: اولین خانه محله شهرداری در خیابان بعثت نیز با هدف ارتقای سطح کیفی زندگی خانواده های این مناطق و ارائه آموزش های مختلف بهداشتی،فرهنگی،خدماتی،مذهبی و مشاوره های مختلف و ... با همکاری سازمانها و نهادهای مرتبط در سال جاری به بهره برداری رسیده و دومین خانه محله نیز در یکی دیگر از مناطق هدف پیش بینی شده است.

 

شهردار خوی افزود: مشارکت و در اختیاز گذاشتن ملک لازم برای احداث 2 مجموعه ورزشی چندمنظوره به همراه خانه جوان در مناطق کم برخوردار از سوی شهرداری و با مشارکت سپاه، اداره کل مسکن و شهرسازی و اداره کل ورزش و جوانان استان نیز در سال جاری صورت گرفته و توسعه فضاهای ورزشی روباز نیز در دستور کار قرار داشته و تلاش میکنیم که با ایجاد فضاهای فرهنگی و ورزشی گام مهمی در سالم سازی جامعه برداریم.

 

وی اضافه کرد: برای سال 98  تخفیفات ویژه ای تا سقف70درصد برای بهسازی بافت فرسوده شهری در نظر گرفته شده که شهروندان ساکن در مناطق بافت فرسوده می توانند با استفاده از این شرایط نسبت به بازسازی اماکن خود اقدام کنند.

 

بافت تاریخی شهر و اقدامات مختلف شهرداری در حوزه بهسازی آثار تاریخی  از دیگر مواردی بود که شهردار خوی در نشست خبری با حضور اهالی رسانه ها به آن اشاره کرد و افزود: توجه ویژه به بافت تاریخی شهر و آثار تاریخی از مسایلی است که همواره در تصمیمات و برنامه ریزیهای شهرداری قرار داشته و با توجه به اینکه متولی این موضوع اداره میراث می باشد ولی شهرداری تمام اقدامات خود را بر مبنای گردشگری برنامه ریزی کرده است.

 

وی گفت: احیای باغ تاریخی دلگشا و اجرای تمام پروژه های مربوط به این باغ از سوی شهرداری صورت می گیرد و بخش عمده ای از اقدامات زیرساختی این پروژه انجام شده و در سال 98 نیز در دستور کار قرار دارد و برای احداث بنای عمارت بر اساس تصاویر اصلی آن، زمینه برای حضور سرمایه گذاران فراهم بوده و تلاش می کنیم این عمارت با استفاده از مشارکت بخش خصوصی احداث شود.

 

اکبرزاده همچنین به آزاد سازی پلاک جنبی آرامگاه شمس اشاره کرد و افزود: پس از 13 سال این پلاک باقیمانده در جنب آرامگاه از سوی شهرداری خوی و حمایت شورای شهر تملک و آزاد سازی شد.

 

وی به اجرای محوطه سازی کلیسای سورپ سرکیس اشاره کرد و افزود: کلیسای سورپ سرکیس یکی از آثار تاریخی مهم در رویدادهای شهری خوی بوده و طراحی محوطه این کلیسا از سوی شهرداری صورت گرفته و با توجه به تعیین پیمانکار در سال 98 این پروژه نیز اجرا می شود که پس از اتمام این پروژه جاذبه های مختلفی درمحوطه این اثر تاریخی ایجاد می شود که خواهد توانست فضای نامناسب آنرا به یکی از جاذبه های شهری تبدیل کند.

 

شهردار خوی گفت: المان تپه شهدای گمنام نیز بعنوان یکی از فضاهای معنوی و مذهبی و جاذب گردشگر در فاز اول به اتمام رسیده و جلوه مناسبی به تپه شهدا بخشیده و قطعا با اجرای فاز دوم، این پروژه نیز یکی از مهمترین ظرفیت های معنوی شهر خواهد بود.

ساماندهی ورودی های شهر، اجرای پروژه های مختلف پیاده روسازی،باند کندرو و ایجاد باند فضای سبز، جدول گذاری و بهسازی مسیر حد فاصل پل سوم خرداد تا پل خاتون، تفرجگاه فنایی و اجرای پروژه های مختلف فرهنگی و تفریحی و فضای مناسب برای حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در این پروژه، و تلاش برای اتمام پروژه های عمرانی تقاطع غیر همسطح آیت الله خویی(ره) و کمربندی ضلع غربی در 12 ماه کاری از دیگر مسایلی بود که شهردار خوی در نشست خبری خود با اهالی مطبوعات تشریح کرد.

 

اکبرزاده رسانه ها را مهمترین زمینه معرفی مناسب شهری در سطوح مختلف خواند و افزود: امروز رسانه ها بعنوان ابزارهای ارتباطی بسیار تاثیرگذار مهمترین نقش معرفی شهر خوی در سطوح مختلف کشور و حتی خارج از کشور را برعهده دارند و باید با مسیر های مناسب ارتباطی، نکات مثبت، همدلی شورا و شهرداری در دوره پنجم، معرفی ظرفیت ها و جاذبه های طبیعی و گردشگری و ارائه چهره متفاوت و مثبتی از شهر را منتشر سازند چرا که ارائه چهره مثبت از فضای شهری، خواهد توانست در خلق اعتماد بین مردم و مسئولین، سرمایه گذاران بخش خصوصی، و زمینه های جذب توریسم و توسعه صنعت گردشگری نقش موثری ایفاکنند.

 

 

گفتنی است در آخرین نشست خبری شهردار خوی در سال 97، اهالی رسانه و مطبوعات و خبرگزاریهای شهر خوی از شهردار خوی و مجموعه شهرداری برای موضوعات مختلف همچون ساماندهی وانت بارها، تلاش برای مدیریت مناسب و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل و کارگران شهرداری، اجرای پروژه های عمرانی در سطوح مختلف و حضور موثر و اصلی شهرداری در برنامه های شهرستان خوی تقدیر کردند.

مطلب قبلی دکتر مجید مقدم رئیس شورای اسلامی شهر خوی : ٥٠٠٠ اصله نهال در خوی کاشته شد
مطلب بعدی شهردار خوی : ساماندهی کلیسای سورپ سرکیس در دستور کار قرار گرفت
Print
135

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان