X
محرم اکبرزاده شهردار خوی پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری را تشریح کرد

محرم اکبرزاده شهردار خوی پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری را تشریح کرد

- پیشرفت فیزیکی 70درصدی تقاطع غیر همسطح آیت الله خویی(ره)

  •  
  • اجرای 100درصد زیرساخت های پارک کوهستانی شهرداری خوی در فاز اول
  • اجرای تمامی پروژه های عمرانی از اعتبارات جاری شهرداری
  • پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری خوی در هفته دولت

 

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر و شهرداری خوی پروزه های عمرانی در دست اجرای شهرداری را تشریح کرد.

 

شهردار خوی اظهار داشت: بیش از 14 پروژه عمرانی مختلف در سطح شهر شهر خوی در حال اجرا بوده و همزمان با این پروژه ها، در بخش بهسازی معابر نیز بیش از 40  پروژه جدول گذاری، پیاده روسازی و  آسفالت ریزی اجرا می شود.

 

اکبرزاده افزود: سال 97 و 98 تحولات بسیاری در حوزه عمرانی شهرداری صورت گرفته  و نیازسنجی،توجه به مناطق محروم و کم برخودار، افزایش فضاهای ورزشی،  تغییر رویکرد عمرانی صرف به نگاه توسعه مدار عمرانی با زیرساخت های گردشگری، مدیریت و اجرای مناسب پروژه ها بر اعتبارات جاری شهرداری، مدیریت هزینه ها و ایجاد فضای مناسب برای اجرای پروژه های عمرانی متعدد بصورت همزمان و استمرار اجرای پروژه ها با توجه به مشکلات اقتصادی گریبانگیر شهرداری های کشور، ایجاد جاذبه هاو افزایش فضاهای شهری، توجه به لزوم تدوین پیوست فرهنگی اجتماعی و گردشگری پروژه های عمرانی از جمله مسایلی است که در اجرای پروژه های عمرانی سالهای اخیر مورد توجه بوده است.

 

وی گفت: مد نظر داشتن نگاه علمی در تدوین و اجرای پروژه ها بر اساس نگاه تحول گرا، مد نظر قرار دادن نیازهای شهری بر اساس مناطق جدید و قدیمی شهر، توجه به افزایش سرانه فضای سبز در طراحی پروژه ها، توجه به افزایش جاذبه های گردشگری در طراحی پروژه ها، توجه ویژه به انسان محوری در اجرای پروژه های عمرانی، پیش بینی و اجرای فضاهای مناسب در بخش های مختلف پروژه ها برای حضور شهروندان در بخش های مختلف شهر، افزایش فضاهای، توجه ویژه به احیاء،حفظ و بهسازی آثار مختلف تاریخی ، توجه به زیباسازی و نورپردازی نیز از دیگر مسایلی است که تلاش کردیم طی سالهای اخیر در اجرا پروژه ها مورد توجه قرار دهیم.

شهردار خوی با اشاره به پروژه های مختلف عمرانی در دست اجرای شهرداری گفت: پروژه احداث کمربندی ضلع غربی حد فاصل میدان آیت الله خویی(ره) تا جاده قطور به طول7/2 کیلومتر با پیشرفت فیزیکی 50درصدی در دست اجرا بوده که دارای پل هایی با دهانه 10 و 13 متری بوده و در احداث این کمربندی طراحی و اجرای بیش از 5کیلومتر مسیر دوچرخه سواری و ایجاد جاذبه های شهری مد نظر قرار دارد.

 

وی گفت: اعتباری بالغ بر 26000میلیون ریال تاکنون برای این پروژه هزینه شده و احداث یکی از پل های این کمربندی در قسمت بالای باغ تاریخی دلگشا با دهانه 10 متری به اتمام رسیده و مسیر اجرا شده کمربندی نیز بیش از 2/2 کلیومتر بوده که در دست آماده سازی و زیرسازی است.

 

اکبرزاده اذعان داشت: پروژه احداث تقاطع غیر همسطح آیت الله خویی(ره) نیز به طول 700 متر و با عرض40 متر در دست احداث می باشد که دارای عرشه ای به طول80 متر دو مسیر رفت و برگشت داشته که 4لاین در هرمسیر پیش بینی شده و 4 راست گرد شبدری نیز در دست اجراست.

 

شهردار خوی افزود: 64000میلیون ریال اعتبار تا کنون برای این پروژه هزینه شده و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 70درصدی در دست احداث می باشد.

 

  اکبرزاده همچنین گفت: احداث فاز اول پارک کوهستانی شهرداری خوی نیز در بخش های مختلف در دست اجرا بوده و تا کنون پروژه های زیرسازی و جدول گذاری،آسفالت ریزی،احداث سرویسهای بهداشتی، تاسیسات برق و نصب آلاچیق ها در این پارک پیشرفت فیزیکی 100درصدی داشته و در حال حاضر شاهد 70درصد پیشرفت در بخش درختکاری و 80درصد پیشرفت کار در بخش تاسیسات و آبشار هستیم.

 

وی گفت: بزودی فراخوان احداث شهربازی بزرگ پارک کوهستانی با بیش از 30هکتار فضا برای احداث با مشارکت بخش خصوصی منتشر می شود.

 

شهردار خوی اضافه کرد: در بخش معابر نیز طی چهار ماه اول سال پروژه های عمرانی مختلف طی چهار ماه گذشته بصورت مستمر در سطح شهر اجرا شده ، بیش از 88664 متر مربع خاکبرداری آماده سازی و زیرسازی معابر، بیش از 20000متر مربع پیاده رو سازی( سنگ فرش) ، بیش از 144858 متر طول جدول گذاری صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به اصلاح هندسی میدان پوریای ولی افزود: اصلاح هندسی میدان پوریای ولی طی روزهای اخیر در دست اجرا بوده و ایجاد دوربرگردان در مسیرهای ورودی از چهار طرف به میدان و برداشت بخش اصلی میدان پوریای ولی صورت گرفته و پس از آماده سازی، میدان پوریای ولی با طراحی جدید و ایجاد فضای مناسب برای نصب الِمان این میدان اجرا شده است.

 

محرم اکبرزاده افزود: ساختمان آموزشی و مدیریت پارک ترافیک با متراژ 110 متر مربع شامل پارکینگ، کلاس آموزشی، اتاق مدیریت و سرویس بهداشتی در بخشی از پارک 15خرداد  با پیشرفت فیزیکی 60 درصد و پروژه احداث ساختمان مدیریت و نگهبانی پارک ملت با مساحت 100 متر مربع  شامل  اتاق مدیریت ، اتاق پلیس ، انباری ، اتاق نگهبانی، آبدارخانه ، لابی و  سرویس بهداشتی نیز با پیشرفت فیزیکی 60 درصد  در دست احداث است.  

 

وی همچنین با اشاره به سایر پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری گفت: احیا و احداث باغ تاریخی دلگشا با مساحت 5 هکتار و با پیشرفت فیزیکی 30 درصد، احداث المان و رواق های و محوطه سازی آرامگاه شهدای مطهر گمنام با پیشرفت فیزیکی 60درصد، ساماندهی بخشی از پیاده رو و باند فضای سبز کمربندی شهید سیستانی زاده با پیرشفت فیزیکی 100 درصد شامل پیاده روسازی و سنگ فرش، ایجاد حاشیه سبز در بلوار شهید مختار پور شامل پیاده روسازی و سنگ فرش با پیشرفت فیزیکی 100درصد، ایجاد حاشیه سبز و جدول کشی بلوار شهید حاجی حسینلو    و زمین ورزشی طوبی در تخته پل با زیرسازی 80درصد و اصلاح هندسی میدان معلم در ورودی کوی ولیعصر  نیز از دیگر پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری است.

مطلب قبلی مهندس غلامعلی شریف به ریاست شورای اسلامی شهر خوی انتخاب شد.
مطلب بعدی تلاش بی وقفه شهرداری خوی در زیرسازی و آسفالت ریزی باند کندرو بلوار آیت الله خویی(ره)
Print
262

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان