X
نگاهی به پروژه های عمرانی شهرداری خوی در بخش حمل و نقل  و بهبود عبور و مرور شهری

نگاهی به پروژه های عمرانی شهرداری خوی در بخش حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهری


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی بخش حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهری از مهمترین بخش های بودجه شهرداری است که پروژه های مختلف عمرانی در این بخش پیش بینی و اجرا می شود. 

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر و شهرداری خوی اظهار داشت:  بخش حمل و نقل  و بهبود عبور و مرور شهری  شامل پروژه های عمرانی گسترده ای است که پروژه های عمرانی کلان و پروژه های عمرانی روزانه شهرداری در این بخش پیش بینی شده و اعتباری بالغ بر 307میلیارد و 400میلیون ریال برای این بخش در نظر گرفته شده است. 

شهردار خوی افزود: زیرسازی،جدول گذاری،آسفالت معابر، پیاده روسازی،  تکمیل کمربندی ضلع غربی شهر، آسفالت و لکه گیری مناطق یک و دو، کوی ولیعصر، و سطح شهر، آماده سازی و آسفالت معابر مساکن مهر و جاده دسترسی در کوی ولیعصر(عج)، ساماندهی ورودیهای شهر،آماده سازی و جدول گذاری و اصلاح جداول نواحی 1الی 4، آماده سازی و جدول گذاری 16 متری در پارک ملت،اجرای 45متری واقع در ضلع شمالی کوی ولیعصر(عج) و اجرای 20 متری و 12متری ارغوان از جمله پروژه هایی هستند که در بخش اول مربوط به بهبود عبور و مرور شهری پیش بینی شده اند.

اکبرزاده افزود: پیاده روسازی مناطق 1 و 2، ساماندهی پیاده روی خیابان طالقانی، اجرای مناسب سازی پیاده روها و گذرهای عابرپیاده،بهسازی قسمتی از پیاده رو و باند سبز ضلع جنوب غربی 45متری شهید شرفخانلو در بخش پیاده روسازی بودجه عمرانی شهرداری پیش بینی شده و تکمیل تقاطع غیر همسطح آیت اله خویی(ره) و اصلاح پل های سطح شهر،تعمیرجداول و کانال های ساخت دال بتنی نیز در بخش احداث و تکمیل روگذرو زیرگذرهای بودجه عمرانی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بازسازی واصلاح هندسی معابر و میادین سطح شهر، نصب علایم افقی و عمودی راهنمایی و خط کشی معابر، نصب تابلوهای هدایت مسیر، هوشمند سازی تقاطع های سطح شهر، جابجایی تیرهای برق در سطح شهر،  ساماندهی ایستگاه های پلیس راهور در سطح شهر و امور عمرانی مربوط به سازمان آرامستانها از جمله پروژه هایی هستند که در بخش های دیگر فصل حمل و نقل  و بهبود عبور و مرور شهری  برای سال 98 پیش بینی شده اند. 


وی همچنین با اشاره به بخش های دیگر بودجه عمرانی شهرداری در سال 98 افزود: احداث کانال جمع آوری آبهای سطحی ایجاد اماکن و فضاهای ورزشی،تفریحی و توریستی، ایجاد فضای ورزشی و تفریحی در تخته پل،زمین روبروی خدمات شهری، ملاباغی و .. ساماندهی و محوطه سازی آرامگاه شهدای گمنام نیز در مجموع با اعتباری بالغ بر 7میلیارد ریال در بخش دیگری از بودجه عمرانی شهرداری مد نظر قرار گرفته است.

اکبرزاده گفت: احداث بازارهای روز محلی در سطح شهر، احداث نمازخانه،ساختمان نگهبانی و مدیریت پارک ملت، ساماندهی محل دفن زباله ها و احداث ساختمان نگهبانی، محوطه سازی آرامگاه شمس، دیوار کشی محوطه مزار شهدا، احداث سرویس های بهداشتی و نمازخانه در سطح شهر  نیز در مجموع با اعتباری بالغ بر 19میلیارد ریال  در "بخش تاسیسات و تسهیلات شهری"  بودجه عمرانی شهرداری پیش بینی شده است.

مطلب قبلی ✴️اکبرزاده شهردار خوی : تشریح پروژه های مطالعاتی شهرداری خوی در سال 98
مطلب بعدی بازدید شهردار خوی از روند اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح آیت الله خویی(ره)
Print
170

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان