X
نصب الِمان های جدید در شهر خوی بر اساس مفاهیم فرهنگی و انسانی

نصب الِمان های جدید در شهر خوی بر اساس مفاهیم فرهنگی و انسانی

 

شهردار خوی اظهار داشت: امروزه با توجه به هدف گذاریهای کلان در معرفی شهرهای مختلف، الِمان های شهری بعنوان یکی از هویت ها و نمادهای شهرها شده و نمودی از هویت آن شهر هستند.

 

وی افزود: علیرغم تفاوت های ماهیتی شهرها و کشورها، نمادهای طراحی شده بر اساس مفاهیم عمیق انسانی، فرهنگی، بومی و حتی ویژگیهای جغرافیایی، توانسته اند علاوه برکاربرد شهری، بعنوان نمادی برای معرفی کشورها ایفای نقش نمایند.

 

اکبرزاده تصریح کرد: شهر خوی با توجه به وسعت ظرفیت های فرهنگی و منابع انسانی، پیشنه غنی تاریخی و رویداهای مختلف شکل گرفته در بستر تاریخ شهر خوی، امکان مناسبی برای طراحی و اجرای الِمان های شهری را فراهم می سازد و شهرداری خوی با رویکردی متفاوت نسبت به گذشته تلاش می کند تا در این حوزه اقدامات تازه ای انجام دهد.

 

شهردار خوی افزود: پوریای ولی بعنوان شخصیت فراملی و با داشتن جایگاهی کم نظیر در بین اهالی فرهنگی ورزشی و حتی حوزه ادب و عرفان، یکی از همین ظرفیت های انسانی ارزشمندی است که می تواند مسیری تازه برای جذب توریست و علاقمندان وی باشد بر همین اساس با تلاش شهرداری خوی و حمایت شورای اسلامی شهر آرامگاه این پهلوان نامدار ساماندهی و محوطه سازی شده و الِمان آرامگاه نیز احداث شد.

 

وی تاکید کرد: میدان جنب آرامگاه نیز با طراحی جدید اصلاح هندسی شده و تندیس پوریای ولی با ارتفاع 4 متر از سوی هنرمندان خویی طراحی و نصب شده و بزودی رونمایی می شود.

اکبرزاده همچنین اضافه کرد: بلوار منتهی به آرامگاه و میدان حد فاصل میدان مدرس و تقاطع امام حسین (ع) به نام پوریای ولی نامگذاری شده و تابلوهای مزین به نام این شخصیت ارزشمند و کم نظیر نصب شد.

شهردار خوی گفت: الِمان پرستار یکی دیگر از نمادهایی است که از سوی شهرداری خوی و با مشارکت هنرمندان شهرستان طراحی و اجرا شده و همزمان با الِمان پوریای ولی رونمایی خواهد شد.

 

وی اذعان داشت: پرستاران از جمله اقشاری هستند که با داشتن جایگاه ویژه ای در جامعه، همواره یادآور ارزشهای والای انسانی بوده و حضور این قشر پر تلاش در متن جامعه و روایت ها و احدایث های مختلفی از بزرگان و ائمه اطهار در خصوص ارزشهای پرستاری الهام بخش یکی از نمادهای شهری به نام این تلاشگران بوده و با اصلاح هندسی میدان پرستار با طراحی جدید در بلوار شیخ نوایی، الِمان پرستار طی دی ماه سال جاری نصب و رونمایی می شود.

 

اکبرزاده خاطر نشان ساخت: عبور شاهراه تجاری جاده ابریشم در روزگاران گذشته از شهر خوی و وجود کاروانسراهای متعدد و بازار تاریخی خوی همچنین با نگاهی به منابع تاریخی ارزشمند شهر خوی، و نقش تجارت در رشد فرهنگی و تجاری شهر خوی طی قرون گذشته، الِمان های کاروان شتر و ساربانان نیز بزودی از سوی شهرداری خوی با مشارکت و تلاش هنرمندان خویی طراحی و در مسیر پل خاتون نصب می شود.

 

شهردار خوی با اشاره به ساماندهی محدوده پل خاتون اضافه کرد: پروژه های متنوع عمرانی رفاهی در بخش های مختلف پارک کوهستانی و محدوده پل خاتون طراحی و پیش بینی شده و فضای این بخش از ورودی شهر با اجرای این طرح ها کاملا متفاوت شده و به یکی از مهمترین جاذبه های شهری خوی تبدیل خواهد شد.

 

وی افزود: تعداد 4 شتر و 2 ساربان در الِمان کاروان تجاری پیش بینی و طراحی می شود که بعنوان نمادی از دوران گذشته و رونق تجاری شهر در مسیر جاده ابریشم در پل خاتون که در ورودی شهر قرار دارد نصب خواهد شد.

مطلب قبلی شهردار خوی : رسوم کهن ایرانی مهمترین میراث پیوند دهنده دنیای امروز و روزگاران گذشته است
مطلب بعدی ❇️راهبری و نظارت بر تهیه طرح‌های توسعه شهری خوی
Print
194

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان