X
نشست مطبوعاتی شورای اسلامی شهر خوی برگزار شد

نشست مطبوعاتی شورای اسلامی شهر خوی برگزار شد


مهندس هادی نقیبی ضمن تشریح برخی از اقدامات شهرداری در حوزه های مختلف برای اهالی رسانه ها افزود: طی 6 ماهه اول سال 97 بیش از 356 واحد مسکونی پروانه ساخت دریافت کرده اند.

نقیبی افزود: تنوع خدمات ارائه شده از سوی شهرداری برای شهر در برگیرنده حوزه های مختلفی بوده و در حوزه پسماند روزانه بیش از 130 تن پسماند شهری از سوی نواحی چهارگانه جمع آوری می شود و همکاری شهروندان در کاهش زباله و نحوه جمع آوری این حجم پسماند بسیار تاثیرگذار است.

وی گفت: نحوه اصلاح کاشت گونه های مختلف سازگار با شرایط بومی و اقلیمی و در راستای کاهش آب مصرفی در کنار اجرای پروژه های جدا سازی آب خام شهری و استفاده از سیستم آبیاری قطره ای از جمله اقدامات شهرداری در بخش فضای سبز شهری بوده است.

سخنگوی شورای شهر خوی تاکید کرد: تعداد 4 آبخوری جدید و بیش از 400 سطل زباله بالای 15 لیتری در سطح شهر در و پارکها نصب شده  و اجرای پروژه های  نورپردازی در معابر و اماکن تاریخی و فضاهای سبز در دست اجراست.
سخنگوی شورای شهر تجهیز پارکهای سطح  به ست های وسایل بازی کودکان را از دیگر اقدامات شهرداری عنوان کرده  و افزود: در شش ماهه اول سال 97 در بیش از 15 پارک و فضای سبز و برخی مکانهای پر تردد خانواده ها وکودکان همچنین پایانه شهید درستی و بهزیستی نصب شده است.

وی گفت: در شش ماهه اول سال جاری سرانه فضای سبز خوی به هفت و دو دهم متر مربع رسید که  در حال رسیدن به شرایط مناسب و سرانه کشوری هستیم البته استانداردهای جهانی برای سرانه فضای سبز 12 متر مربع می باشد.

نقیبی گفت: در راستای معرفی ظرفیت های خوی برای سال آتی، جشنواره های گل محمدی و عسل پیش بینی شده و در حال برنامه ریزی و انجام اقدامات و نهایی کردن طرح جشنواره های مذکور هستیم.

 عضو شورای شهر خوی در خصوص شفاف سازی مسایل مربوط به سفرهای کاری شورای شهر نیز تاکید کرد: سفر اعضای شورای شهر خوی به شهر وان ترکیه بر اساس دعوت رسمی مسئولین شهر وان صورت گرفت ولی به دلیل زمان کم و طولانی شدن پروسه صدور مجوز برای حضور در شهر وان همچنین اهمیت استمرار ارتباطات مدیریت شهری بین دو شهر برای پیشبرد اهداف خواهر خواندگی و افزایش تعاملات طرفین، هزینه های سفر بصورت شخصی پرداخت شده و بار مالی برای شورای شهر و شهرداری نداشته است.

سخنگوی شورای شهر خوی خاطر نشان ساخت: موضوع سد معبر در خیابانها و معابر عمومی شهر و وانت بارهای میوه فروشی از مهمترین موضوعاتی است که بطور مستمر در جلسات شورای شهر و شهرداری به آن پرداخته می شود و طبیعتا رفع سد معبر بر عهده شهرداری است اما ممانعت از میوه فروشی وانت بارها به عهده نهادهای دیگر است. 

وی گفت:  شورای شهر و شهرداری آماده همکاری با  تمامی نهادهای ذیربط برای رفع این معضل  بوده و  10 محل مناسب در راستای ایجاد بازارهای روز و ساماندهی وانتی های میوه فروش پیش بینی شده که با همکاری نهادهای مذکور می توانیم نسبت به ساماندهی این موضوع بپردازیم.

نقیبی با اشاره به انتشار فراخوان پروژه مشارکتی و سرمایه گذاری مجتمع تجاری، اداری، خدماتی و تفریحی سعدیه (میدان قدیم میوه و تره بار ) گفت: فراخوان جذب سرمایه گذار برای احداث مجتمع تجاری، اداری، خدماتی و تفریحی کوی سعدیه طی روزهای جاری منتشر شده و این مجتمع با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی و شهرداری و در مساحت بیش از 9350 مترمربع و با زیربنای نزدیک به 60400 متر مربع احداث خواهد شد.  

 همچنین با اشاره به پروژه های عمرانی در حال اجرا تصریح کرد: احداث پروژه کمربندی ضلع غربی شهر بیش از 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بیش از 2 کیلومتر از کمربندی ضلع غربی در دست زیرسازی و آماده سازی می باشد.

وی گفت: پروژه احداث تقاطع غیر همسطح آیت الله خویی(ره) با پیشرفت فیزیکی 30 درصد، پروژه تپه شهدای گمنام با پیشرفت فیزیکی بیش از 80 درصد،  پروژه ساماندهی بلوار آیت الله خویی(ره) با بیش از 40 درصد پیشرفت فیزیکی، احیا و احداث باغ دلگشا، ساماندهی کمربندی شهید حجازیفر بعنوان یکی از مهمترین پروژه های عمرانی در بخش بهبود عبور و مرور و ورودیهای شهر و اجرای فاز اول  از جمله پروژه های عمرانی هستند که در حال حاضر در دست اجرا می باشند.

مطلب قبلی نصب تیرهای روشنایی در میدانهای کوی ولیعصر (عج)
مطلب بعدی دیدار و گفتگوی شهردار و رییس شورای شهر خوی با اعضای کمیسیون ملی یونسکو
Print
107

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان