X
رئیس شورای شهر خوی: مسابقات کشتی بین المللی جام پوریای ولی در خوی برگزار می شود

رئیس شورای شهر خوی: مسابقات کشتی بین المللی جام پوریای ولی در خوی برگزار می شود

مسابقات بین المللی جام پوریای ولی با حضور 4 تیم خارجی و 5 تیم داخلی در شهرستان خوی برگزار می شود. 

همزمان با برگزاری مسابقات از تندیس پهلوان پوریای ولی در میدان پوریای ولی خوی رونمایی خواهد شد. 

این خبر را رئیس شورای شهر خوی در گفتگو با خبرنگار هفته نامه اقتصاد آذربایجان اعلام کرد و افزود: به همت شهرداری خوی و با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیئت کشتی این شهرستان مسابقات بین المللی جام پهلوان پوریای ولی در مجموعه ورزشی 2000 نفری شهید چمران شهرستان خوی برگزار می شود. 

آقای غلامعلی شریف افزود: در این مسابقات دو تیم از جمهوری آذربایجان (تیم های باکو و نخجوان) یک تیم از اربیل عراق و یک تیم از کشور ترکیه حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به تیم های داخلی گفت: در این مسابقات تیم هایی از خوی- استان های اردبیل، زنجان، البرز و کردستان نیز شرکت خواهند کرد. 

🌀رئیس شورای شهر خوی با اعلام اینکه بیش از 200 کشتی گیر در این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت، اظهار داشت: این مسابقات در دو رشته کشتی آزاد و فرنگی و در رده های سنی، نوجوانان، جوانان و آزاد برگزار خواهد شد. 
🔹آقای شریف در مورد برگزاری مستمر جام پوریای ولی گفت: شورای شهر خوی تصویب نموده که شهرداری خوی با همکاری اداره ورزش و جوانان و هیات کشتی خوی این مسابقات را همه ساله برگزار نماید.

🔘وی با تاکید بر اینکه در نظر داریم مسابقات کشتی جام پوریای ولی را در تقویم فدراسیون جهانی کشتی( فیلا) به ثبت برسانیم، اضافه نمود: شورای شهر و شهرداری خوی مصمم هستند با برگزاری مستمر و سالانه این مسابقات ضمن بالابردن سطح کیفی این مسابقات و حضور تیم های مطرح خارجی و داخلی در آن، این مسابقات را در تقویم سالانه فدراسیون کشتی کشورمان و فدراسیون جهانی کشتی به ثبت برساند و همه ساله با نظارت فدراسیون کشورمان و فدراسیون جهانی کشتی این مسابقات در شهرستان خوی و در کنار مزار پوریای ولی برگزار شود. 

آقای غلامعلی شریف با دعوت از دوستداران کشتی برای تماشای این مسابقات گفت: جام پوریای ولی در روزهای سوم و چهارم بهمن ماه در مجموعه ورزشی دو هزار نفری شهید چمران خوی برگزار خواهد شد و در روز افتتاحیه آن از تندیس پوریای ولی در میدان پوریای ولی خوی رونمایی خواهد شد.

مطلب قبلی دیدار،گفتگو و تقدیر هییت مدیره نظام پرستاری شهرستان خوی از رییس و اعضای شورای اسلامی شهر خوی
مطلب بعدی ✴دیدار و گفتگوی دانش آموزان استعدادهای درخشان آموزشگاه فرزانگان
Print
159

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان