X
شهردار خوی: اقدامات شهرداری خوی برای توسعه ورزش دوچرخه سواری خانوادگی

شهردار خوی: اقدامات شهرداری خوی برای توسعه ورزش دوچرخه سواری خانوادگی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی اقدامات و پروژه های مختلفی از سوی شهرداری خوی برای توسعه فرهنگ دوچرخه سواری خانوادگی در دستور کار قرار دارد.

 

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی با اشاره به نقش ورزش های خانوادگی در ایجاد شهر شاداب اظهار داشت: زندگی امروز در شهرها تابع اصول و مبانی ویژه ای در حوزه شهرنشینی است و طبیعتا با توجه به این اصول،نقش شهرداری ها در تامین نیازهای اجتماعی و فرهنگی و سلامت شهروندان در کنار رشد عمرانی شهر بیسار حایز اهمیت است.

 

شهردار خوی افزود: زندگی آپارتمان نشینی بعنوان یکی از ویژگیهای زندگی امروز رفته رفته شهرهای مختلف کشور را همچون کلان شهرها در برگفته و نیازهای شهروندان در جوامع شهری امروز نسبت به گذشته متفاوت است.

 

اکبرزاده گفت: تامین  فضاهای مختلف فرهنگی،ورزشی و ایجاد زمینه های لازم برای شهروندان در راستای افزایش فعالیتهای فرهنگی،ورزشی و اجتماعی  امروزه  در اهداف سازمانی شهرداری بعنوان مجموعه مدیریتی شهر تعریف شده و رشد عمرانی شهر می بایست همراه با رشد و ارتقای فرهنگی و اجتماعی آن باشد.

 

وی گفت: توسعه فضاهای ورزشی بویژه فضاهای اختصاصی برای خانواده ها یکی از گام های مثبت و تاثیرگذار در افزایش سلامت جسمی و راهی برای ایجاد شادابی است چرا که ورزشی خانوادگی موجب تحکیم بنیان خانواده است.

 

شهردار خوی گفت: شهرداری خوی بر همین اساس و تحقق اهداف سازمانی خود با نگاهی جدید نسبت به تعریف پروژه های مختلف عمرانی با زیرساخت فرهنگی و ورزشی اقدام کرده و طی سال های اخیر مسیرهای مختلف دوچرخه سواری خانوادگی، پیاده روی خانوادگی، فضایهای جاذب شهری ، تجهیز امکانات و ست های ورزشی و لوازم بازی کودکان در پارکها نموده است.

وی تاکید کرد: دوچرخه سواری خانوادگی یکی از مفرح ترین و تاثیرگذارترین ورزش هایی است که شهرداری تلاش کرده در ترویج و افزایش علاقمندی شهروندان به این رشته بویژه بانوان و خانواده ها گام های خوبی بردارد.

 

اکبرزاده گفت: طراحی مسیرهای دوچرخه سواری به طول 5 کیلومتر در فضای اختصاصی کمربندی ضلع غربی شهر یکی از مهمترین پروژه های فرهنگی ورزشی استان بوده که خواهد توانست علاقمندان به این رشته را به سوی خود جذب کرده و به یکی از فضایهای ورزشی خانواده ها د فضایهای جاذب شهری تبدیل گردد.

 

وی گفت: ساماندهی بلوار شهید شرفخانلو نیز یکی دیگر از پروژه هاییست که از سوی شهرداری در دست اجرا بوده و در این پروژه، مسیر ویژه دوچرخه سواری خانوادگی به همراه باند فضای سبز و مسیر پیاده روی و اجرای پروژه های مختلف زیباسازی و نورپردازی طراحی و در حال اجراست.

 

اکبرزاده گفت: برای اولین بار در سطح شهرستان خوی طی دهه های متمادی ، آموزش دوچرخه سواری برای بانوان با بیش از 20دستگاه دوچرخه از سوی شهرداری در مجموعه فرهنگی ورزشی بانوان بصورت مستمر در حال اجرا بوده و در این آموزش ها از مربیان و متخصصین این رشته استفاده می شود.

 

وی گفت: مجموعه فرهنگی ورزشی بانوان شهرداری کی از فضاهای ارزشمندی است که تلاش می کنیم آموزش های مختلفی برای بانوان در حوزه های فرهنگی،شهروندی و شهرنشینی در کنار آموزش های ورزشی با حضور مربیان و متخصصین برجسته هر رشته ارائه می شود.

 

اکبرزاده گفت: تحولات اجتماعی و فرهنگی در جامعه بانوان بویژه در تقویت مبانی اسلامی و انسانی خانواده ها از جمله اهداف اساسی شهرداری در مجموعه فرهنگی ورزشی بانوان شهرداری است.

 

گفتنی است ویژه برنامه های مختلف دوچرخه سواری بانوان در مجوعه فرهنگی ورزشی بانوان شهرداری طی سال گذشته اجرا شده است.

مطلب قبلی پیام شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی به مناسبت فرا رسیدن  ماه محرم
مطلب بعدی گفتگوی زنده رییس شورای شهر خوی با رسانه اینترنتی سیزین تی وی
Print
173

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان