X
شهردار خوی در مراسم کلنگ زنی پروژه سرمایه گذاری سعدیه: ظرفیتهای کم نظیر خوی امکان رونق اقتصادی،فرهنگی و گردشگری منطقه را فراهم میسازند

شهردار خوی در مراسم کلنگ زنی پروژه سرمایه گذاری سعدیه: ظرفیتهای کم نظیر خوی امکان رونق اقتصادی،فرهنگی و گردشگری منطقه را فراهم میسازند

🔆تشریح سیاستهای کلان شهرداری در حوزه سرمایه گذاری بخش خصوصی

 

🔆انجام مذاکرات مختلف با سرمایه گذاران در راستای اجرای پروژه های سرمایه گذاری جدید

 

شهردار خوی در مراسم کلنگ زنی پروژه سرمایه گذاری سعدیه اظهار داشت: شهر خوی دارای ظرفیت های بسیار زیادی در حوزه های مختلف دارد که از جمله این ظرفیت ها و پتانسیل ها می توان به جاذبه های طبیعی، منابع طبیعی و معدنی، اماکن و مراکز تاریخی، صنایع دستی و کشاورزی فعال ، مرز زمینی رازی و ریلی فعال کشور ایرا با ترکیه اشاره کرد.

 

محرم اکبرزاده افزود:  وجود آرامگاه شخصیت های بزرگی چون امام زاده سید بهلول(ع) شمس تبریزی،پوریای ولی نشانگر پویایی و عظمت فرهنگی و تاریخی و مذهبی شهر خوی بوده همچنین وجود بازار سنتی، کاروانسراها، آثار برجای مانده از سلسله های مختلف تاریخی بیانگر تاریخ اصیل،کهن و کم نظیر شهر خوی بوده و نشانگر تاثیرگذاری شهر خوی در گذشته باشکوه کشورمان است.

 

شهردار خوی تاکید کرد: وجود هر یک از ظرفیت ها و پتانسیل های فرهنگی،تاریخی،انسانی و هویت بومی کم نظیر خوی به تنهایی می تواند برای توسعه یک شهر و منطقه کافیست اما به دلایل مختلفی همچون نبود برنامه منسجم و بخشی نگری از این مزیت های نسبی شهر خوی استفاده مناسبی نشده و عملا بخشی از این ظرفیت ها از چرخه اقتصادی،فرهنگی،تاریخی و گردشگری خوی خارج شده است.

 

اکبرزاده افزود: تلاش شورای شهر و شهرداری در حوزه مدیریت شهری،استفاده موثر از این ظرفیتهای ارزشمند در جهت توسعه همه جانبه شهر خوی، ایجاد رونق اقتصادی و رونق گردشگری بوده و اقدامات مختلفی در این حوزه ها صورت گرفته است.

 

شهردار خوی اضافه کرد: بر اساس همین تفکر و سیاست گذاری صورت گرفته، شهرداری خوی رویکرد متفاوت و نوینی برای خود تعیین کرده و ارتقای جایگاه سازمانی شهرداری در شهر و نزد شهروندان با افزایش ارائه خدمات مناسب و اعتمادسازی بیشتر همچنین خارج شدن از تصدی گری و ایجاد زمینه لازم برای مدیریت مردم محوری شهر خوی را مد نظر قرار دادهه است.

 

وی افزود: افزایش زمینه های مشارکت شهروندان در مدیریت و اداره کرد شهری، افزایش زمینه های رفاهی و تفریحی همچنین استفاده از سرمایه گذاری و توان بخش خصوصی در ایجاد مراکز شهربازی،خدماتی،رفاهی و ورزشی نیز از جمله مولفه های رویکرد جدید شهرداری در سالهای اخیر بوده است.

 

وی همچنین با اشاره به بخش مهمی از اقدامات شهرداری در مناطق هدف و کم برخوردار تصریح کرد: ارتقای خدمات شهری، توانمند سازی مناطق کم برخوردار، ایجاد زمینه ارتقای فرهنگی و سطح زندگی مردم در این مناطق، بهسازی و اجرای پروژه های متعدد و گسترده عمرانی در این مناطق از دیگر اقداماتی است که طی سالهای اخیر در دستور کار شهرداری قرار گرفته و تلاش می منیم تا رشد شهر بصورت متوازن و در مناطق مختلف صورت گیرد.

 

وی گفت: تعریف شاخص های گردشگری بر اساس هویت و آثار متعدد تاریخی خوی همچنین ایجاد جاذبه های گردشگری در این آثار و بازگرداندن آنها به چرخه زندگی روزمره مردم و جذب علاقمندان و گردشگران برای بازدید و استفاده از این فضاهای ارزشمند نیز از اقداماتی است که تلاش کردیم برای رشد و تقویت حوزه گردشگری شهر خوی انجام گیرد.

 

اکبرزاده افزود: اصلاح و بهسازی آسفالت،جدول گذاری،پیاده روسازی بخش عمده ای از معابرسطح شهر  همچنین ساماندهی ورودیهای شهر به طول 13 کیلومتر صورت گرفته و اقدامات مختلف و گسترده ای برای ساماندهی آرامگاه پوریای ولی ، شمس تبریزی، انجام شده و مشارکت در ساماندهی بازار سنتی خوی، احداث الِمان و رواق های تپه شهدای مطهر گمنام نیز از دیگر اقدامات شهرداری در حوزه افزایش رفاه شهروندان در سطح شهر و ایجاد فضاهای جاذب شهری و بهسازی امکان تاریخی بوده است.

 

وی گفت: محوطه سازی کلیسای سورپ سرکیس نیز در یکی از مناطق اصلی اصلی و مرکزی شهر در دستور کار قرار داشته و در سال جاری صورت خواهد گرفت.

 

اکبرزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تسهیل سازی زمینه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی برای اجرای پروژه های مختلف سرمایه گذاری خاطر نشان ساخت: همزمان با اجرای پروژه های متعدد عمرانی و اقدامات متنوع و مختلف فرهنگی، شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی نگاه ویژه ای به حوزه سرمایه گذاری داشته و تلاش لازم برای ایجاد بستر و زمینه مناسب برای حضور سرمایه گذاران مختلف صورت گرفته و امروز شاهد کلنگ زنی بزرگترین پروژه سرمایه گذاری خوی با پوشش بخش های مختلفی همچون خدماتی، رفاهی،تجاری و درمانی هستیم که با مساحتی بیش از 60هزار مترمربع احداث می شود.

 

وی گفت: پروژه سعدیه خواهد توانست تاثیر گسترده ای در حوزه های تجاری و رفاهی و درمانی شهر خود ایجاد کرده و این پروژه با نگاه ارزشمند مهندس بهاری سرمایه گذار نجیب و فرهیخته خویی و تلاش شهرداری خوی با حمایت شورای اسلامی شهر  رقم خورد و باید از دوراندیشی،علاقه قلبی و اندیشه والای ایشان قدردانی کرد و در واقع مراسم کلنگ زنی پروژه سعدیه فضایی برای قدردانی از این شخصیت گرانقدر است.

 

وی گفت: در حال حاضر رایزنیها و مذاکرات با سرمایه گذاران متعدد در حال انجام بوده و با انجام فرآیند داری از طریق فراخوان و جذب سرمایه گذار شاهد اجرای پروژه هایی چون احداث شهربازی در تفرجگاه فنایی، احداث عمارت باغ تاریخی دلگشا خواهیم بود.

مطلب قبلی بهاری، سرمایه گذار خویی :  تجهیزات درمانی فوق پیشرفته که از کشور #آلمان وارد مجتمع سعدیه خواهد شد
مطلب بعدی نگاهی به پروژه های عمرانی شهرداری شهرداری خوی / گزارش تصویری
Print
227

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان