X
شهردار خوی : ساماندهی کلیسای سورپ سرکیس در دستور کار قرار گرفت

شهردار خوی : ساماندهی کلیسای سورپ سرکیس در دستور کار قرار گرفت

شهردار خوی با اشاره به نقش آثار تاریخی در بازخوانی و انتقال رویدادها در ابعاد معماری، هنر و زندگی مردم به نسل های امروزی افزود: وجود بناهای تاریخی در مطالعات مردم شناسی و تحلیل زندگی گذشتگان حائز اهمیت بوده و باید با مطالعات علمی دقیق، هویت و نقش این بناهای مهم تاریخی را به نسل های آینده انتقال داد.

 

محرم اکبرزاده افزود: ایجاد جاذبه های گردشگری و معرفی درست آثار تاریخی خوی باید توام با هویت معماری، فرهنگی  با استفاده از مستندات تاریخی باشد و در این صورت طبیعتا این موضوع در میزان شناخت مردم از این آثار نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: پرداخت مناسب، سامانده وایجاد جاذبه های گردشگری در حوزه آثار تاریخی خوی از جمله دغدغه های اصلی مدیریت شهری بوده و بر همین اساس ساماندهی محوطه کلیسای سورپ سرکیس در دستور کار شهرداری قرار گرفت.   

 

شهردار خوی افزود: کلیسای سورپ سرکیس بعنوان یک اثر مهم در تاریخ شهر خوی می تواند با ایجاد جاذبه های گردشگری، محوطه سازی و اجرای فضای مناسب در یکی از بخش های اصلی شهر نقش مهمی در سفرهای تفریحی درون شهری و جذب مسافر داشته باشد.

 

اکبرزاده گفت: خارج کردن آثار و ابنیه تاریخی از حالت سکون و وارد کردن آن به زندگی مردم و سیستم پر نشاط شهری بوده و در واقع باید با ایجاد راهکارهای مناسب، زمینه حضور شهروندان خوئی و مسافران را برای بازدید آثار تاریخی فراهم ساخت.  

 

شهردار خوی اذعان داشت: محوطه سازی ، نورپردازی، کاشت درخت و ایجاد فضای سبز، نصب مبلمان شهری، ایجاد فضای های رفاهی و خدماتی در محوطه از جمله اقداماتی است که در ساماندهی محوطه کلیسای سورپ سرکیس مد نظر قرار گرفته است.  

وی خاطر نشان ساخت: طراحی محوطه کلیسای سورپ سرکیس به اتمام رسیده و نقشه های اجرایی این طرح نیز آماده شده است.

مطلب قبلی محرم اکبرزاده در نشست خبری با حضور اهالی رسانه و مطبوعات : با افتخار در خدمت شهروندان خوی هستم
مطلب بعدی برگزاری مراسم چهارشنبه سوری و میلاد امام علی (ع)
Print
147

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان