X
شهردار خوی : ساماندهی کلیسای سورپ سرکیس در دستور کار قرار گرفت

شهردار خوی : ساماندهی کلیسای سورپ سرکیس در دستور کار قرار گرفت

شهردار خوی با اشاره به نقش آثار تاریخی در بازخوانی و انتقال رویدادها در ابعاد معماری، هنر و زندگی مردم به نسل های امروزی افزود: وجود بناهای تاریخی در مطالعات مردم شناسی و تحلیل زندگی گذشتگان حائز اهمیت بوده و باید با مطالعات علمی دقیق، هویت و نقش این بناهای مهم تاریخی را به نسل های آینده انتقال داد.

 

محرم اکبرزاده افزود: ایجاد جاذبه های گردشگری و معرفی درست آثار تاریخی خوی باید توام با هویت معماری، فرهنگی  با استفاده از مستندات تاریخی باشد و در این صورت طبیعتا این موضوع در میزان شناخت مردم از این آثار نیز تاثیرگذار خواهد بود.

 

وی تصریح کرد: پرداخت مناسب، سامانده وایجاد جاذبه های گردشگری در حوزه آثار تاریخی خوی از جمله دغدغه های اصلی مدیریت شهری بوده و بر همین اساس ساماندهی محوطه کلیسای سورپ سرکیس در دستور کار شهرداری قرار گرفت.   

 

شهردار خوی افزود: کلیسای سورپ سرکیس بعنوان یک اثر مهم در تاریخ شهر خوی می تواند با ایجاد جاذبه های گردشگری، محوطه سازی و اجرای فضای مناسب در یکی از بخش های اصلی شهر نقش مهمی در سفرهای تفریحی درون شهری و جذب مسافر داشته باشد.

 

اکبرزاده گفت: خارج کردن آثار و ابنیه تاریخی از حالت سکون و وارد کردن آن به زندگی مردم و سیستم پر نشاط شهری بوده و در واقع باید با ایجاد راهکارهای مناسب، زمینه حضور شهروندان خوئی و مسافران را برای بازدید آثار تاریخی فراهم ساخت.  

 

شهردار خوی اذعان داشت: محوطه سازی ، نورپردازی، کاشت درخت و ایجاد فضای سبز، نصب مبلمان شهری، ایجاد فضای های رفاهی و خدماتی در محوطه از جمله اقداماتی است که در ساماندهی محوطه کلیسای سورپ سرکیس مد نظر قرار گرفته است.  

وی خاطر نشان ساخت: طراحی محوطه کلیسای سورپ سرکیس به اتمام رسیده و نقشه های اجرایی این طرح نیز آماده شده است.

مطلب قبلی موزه مردم شناسی نورآباد جاذبه ای برای گردشگران نوروزی
مطلب بعدی طرح آرامش بهاری نوروز در 10 بقعه متبرکه ایلام اجرا می شود
Print
61

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان