X
شهردارخوی اظهار داشت: مطالعات اختصاصی پیاده راه سازی هسته مرکزی صورت می گیرد

شهردارخوی اظهار داشت: مطالعات اختصاصی پیاده راه سازی هسته مرکزی صورت می گیرد

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی از مطالعات اختصاصی پیاده راه سازی هسته مرکزی شهر خوی خبر داد

شهردار خوی اظهار داشت: ساماندهی هسته مرکزی شهر به دلیل وجود بیشترین تعداد آثار تاریخی خوی ضروری بوده و برنامه ریزی های مختلفی در این حوزه صورت گرفته است.

وی افزود: بافت تاریخی شهر خوی با دارا بودن چندین اثر تاریخی ارزشمند امروز دستخوش زندگی روزمره ومتاثراز حضور خودروها بوده و از این آثار ارزشمند در خصوص توسعه گردشگری خوی استفاده مناسبی صورت نمی گیرد.  

شهردار خوی تصریح کرد: ساماندهی هسته مرکزی با طراحی های تخصصی این امکان را فراهم می سازد تا ضمن حفظ و نگهداری مناسب آثار تاریخی، امکان اجرای پروژه هایی چون پیاده راه سازی را فراهم می سازد که در صورت اجرای این پروژه قطعا طرح های زیباسازی و نورپردازی و ایجاد جاذبه های بیشتر گردشگری در آثار تاریخی انجام می شود.

وی تاکید کرد: پیاده راه سازی هسته مرکزی هم از نظر حضور شهروندان بصورت فضای شهری تاثیر مثبت و بسزایی داشته و رونق بیشتر اقتصادی اصناف هسته مرکزی نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و از سوی دیگر فضای تاریخی بیشتر از گذشته در معرفی بازدید علاقمندان و شهروندان قرار خواهد گرفت. 

مهندس اکبرزاده اضافه کرد: این پروژه در حوزه های فرهنگی واجتماعی نیز تاثیر مثبتی داشته وموجب رفتار سازی های جدید ایجاد چشم انداز نو در فضای شهری و تغییر رفتار های اجتماعی را در پی خواهد داشت واین تفاوت نگرش ها در فرآیند رسیدن به نگاه کلی گردشگری اهمیت بسزایی دارد.
شهردار خوی گفت: مطالعات تخصصی در بخش اول ویژه پیاده راه سازی هسته مرکزی از سوی مشاورین در حال انجام بوده و پس از ارائه نتایج اولیه این مطالعات تاثیرات مثبت آن با نظر مشاور مطالعاتی بخش نهایی مطالعات شامل جزئیات اجرایی آن نیز صورت می گیرد.

مطلب قبلی پیام تبریک رییس شورای اسلامی شهر خوی به مناسبت 27اردیبهشت ماه روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی
مطلب بعدی شهردار خوی: طراحی و انتشار کتابهای کودک ویژه زندگینامه شمس تبریزی وپهلوان پوریای ولی
Print
235

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان