X
شریف در اولین نشست مطبوعاتی شورای شهر خوی:  شورای شهر خانه دوم مردم است

شریف در اولین نشست مطبوعاتی شورای شهر خوی: شورای شهر خانه دوم مردم است

افزایش تعامل با ادارات برای فراهم سازی زمینه ارائه خدمات بیشتر به شهروندان

مهندس غلامعلی شریف در اولین نشست مطبوعاتی شورای اسلامی شهر خوی اظهار داشت: شورای شهر به نوعی خانه دوم مردم بوده و مردمی بودن شورا بارزترین ویژگی این نهاد تاثیر گذار است.

 

رئیس شورای شهر خوی افزود: مطبوعات رکن سوم جامعه و در واقع چشم بینای جامعه هستند که باید مطالبه گر و پیگیر خواست های مردم باشند.

 

وی تاکید کرد: فرهنگ سازی، همراهی با مدیریت شهری در بیان بسیاری از مسائل مربوط به زندگی شهرنشینی، رشد و توسعه فرهنگی اجتماعی و عمرانی، آموزش های شهروندی و ارتقای سطح زندگی و نگاه شهروندان از جمله مواردی است که رسانهها و مطبوعات باید به سمت و سوی تحقق این اهداف بعنوان رسانه های مطالبه گر و مردمی حرکت کنند.

 

وی گفت: رویکرد دوره پنجم شورای شهر خوی نسبت به گذشته متفاوت بوده و تلاش می کنیم با افزایش تعامل شورای شهر و ادارات زمینه ارائه خدمات بیشتر به شهروندان را فراهم سازیم بر همین اساس جلسات متعدد بین نهادهای خدمات رسان و ادارات مختلف شهرستان تشکیل شده است.

 شریف تاکید کرد: بخشی نگری در شهر و نگاه جزیی نمی تواند موجب توسعه شهری باشد.

 

رئیس شورای شهر خوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بودجه مصوب شهرداری برای سال 97 افزود:  بودجه مصوب برای سال 97 شهرداری خوی 850میلیارد ریال بوده که از این میزان 47 درصد مربوط به هزینه های جاری و 53درصد مر بوط به بخش عمرانی است.

 

 

وی گفت: تلاش کردیم بودجه سال جاری شهرداری در چهارچوب واقع بینانه به تصویب برسد و مدیریت شهری باید همت خود را بکار گیرد تا پروژه های عمرانی پیش بینی شده بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته انجام شود.

 

شریف همچنین اذعان داشت: تعرفه عوارض بهای خدمات سال 97 نیز قبل از بررسی و تصویب بودجه عمرانی مورد بررسی قرار گرفته و با کمترین میزان افزایش در برخی از مفاد تعرفه ها به تصویب رسید که این افزایش در بیشترین حد به 10درصد می رسد.

وی خاطر نشان ساخت: تلاش کردیم تا با توجه به شرایط اقتصادی خانواده ها و عدم رونق اقتصادی حاکم بر شهرها و به تبع آن خوی فشار مالی بر خانواده تحمیل نگردد.

شریف با اشاره هزینه های اجرای پروژه های عمرانی افزود: تمامی اقدامات و پروژه های عمرانی شهری از محل هزینه های دریافتی از مردم بعنوان بیت المال اجرا می شود و برنامه ریزی درست و علمی برای اجرای این پروژه ها می تواند در هزینه کرد بیت المال موثر باشد.

وی همچنین با تاکید بر لزوم اتمام مطالعات جامع ترافیکی برای حل بخشی از مشکلات ترافیکی شهر خوی گفت: مشکلات و معضلات ترافیکی شهر خوی سالهاست که بعنوان دغدغه مردم و مدیریت شهری مطرح بوده و لزوم رفع بخش عمده ای این مشکلات اتمام مطالعات جامع ترافیکی است چرا که مطالعات علمی با توجهه به شرایط و بافت شهر خوی همراه با ارائه راهکارهای مناسب از سوی مشاور خواهد بود.

 

رئیس شورای شهر خوی اضافه کرد: طی جلسات تشکیل شده در راستای بررسی فازهای مختلف طرح جامع ترافیکی برخی از پیشنهادات مشاور مورد بحث قرار گرفته و طبیعتا طرح  زوج و فرد، خارج کردن عناصر سفرهای درون شهری از هسته مرکزی شهر، عدم صدور مجوز جدید برای واحدهای تجاری تازه تاسیس شده در هسته مرکزی و موارد مختلف دیگر از جمله پیشنهاداتی هستند که پس از اتمام مطالعات و تصویب آن می توانند در رفع معضلات ترافیکی کمک موثری نمایند.

 

وی همچنین گفت: برخی از پروژه های ترافیکی که بازتاب اجتماعی دارند طبیعتا در شورای تارفیک استان مطرح شده و پس از تصویب به اجرا گذاشته می شوند.

 

وی همچنین اضافه کرد: اجرای جداکننده وسط خیابان های شریعتی، طالقانی و انتقال پایانه روستایی از محل پارکینگ شهرداری در خیابان رودکی به خارج از هسته مرکزی به تصویب شورای ترافیک شهرستان رسیده و با آماده سازی فضای مناسب در گاراژ قوچانی  و انتقال پایانه روستایی به این گاراژ بخشی از ترافیک مرکز شهر نیز کاهش خواهد یافت.

 

رئیس شورای شهر خوی همچنین از آمادگی مجموعه مدیریت شهری برای تغییر پلاک خودروهای مسافربری غیر مجاز شخصی و فعالیت رسمی آنان در پایانه شهید درستی خبر داد و افزود: طبیعتا جلوه نامناسب فعالیت خودروهای مسافبری غیر مجاز شخصی در مقابل شرکت نفت و میدان هواشناسی با وجود یکی از بزرگترین ترمینالهای مسافربری شمال غرب کشور، در شان شهری همچون خوی نبوده و مدیریت شهری آمادگی لازم برای تغییر پلاک این خودروها و فعالیت رسمی آنان در پایانه شهید درستی را داشته و همه مسافربرهای شخصی غیر مجاز می توانند با تبدیل پلاک خودروی خود بطور رسمی و در چهارچوب ضوابط قانونی در پایانه شهید درستی فعالیت نمایند.

 

شریف اضافه کرد: ساماندهی دست فروشان در دستور کار بوده و جلسات متعدد کمیسیون های تخصصی و رسمی شورای شهر برای این موضوع تشکیل شده و مسائل مختلفی چون رکود اقتصادی، عدم اشتغالزایی مناسب، افزایش روند بیکاری، جایگزین شدن دست فروشان جدید پس از جابجایی و ساماندهی دست فروشان فعلی، لزوم فرهنگ سازی و همراهی شهروندان و اصحاب رسانه و همکاری خود دست فروشان برای شکل گیری این ساماندهی مسائلی هستند که مورد بحث و بررسی قرار گرفته‌اند.

 

مطلب قبلی رئیس شورای شهر خوی در همایش شوراهای شهر: شوراها باید با کار و عمل پاسخگوی آراء و اعتماد مردم باشند
مطلب بعدی محرم اکبرزاده شهردار خوی: بهبود عبور و مرور شهری و حمل و نقل شهری یکی از بخش های تاثیر گذار در افزایش رفاه عمومی و بهسازی فضای شهری است.
Print
114

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان