X
تدوین کتاب مشاهیر شهر تاریخی فرهنگی خوی

تدوین کتاب مشاهیر شهر تاریخی فرهنگی خوی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی کتاب مشاهیرخوی به همت شورای شهر و شهرداری خوی تدوین می شود.

شهردار خوی با اشاره به این مطلب اظهار داشت: شهر خوی پتانسیل های فرهنگی شهر بویژه وجود منابع انسانی اندیشمند و سرشناس در حوزه های مختلف  همواره بخشی از هویت و مزیت های نسبی تاریخی برای ارائه چهره ای مناسب از آن شهر بوده و بخشی از تمدن کهن شهر خوی مربوط به پرورش شخصیت های برجسته ای است که توانسته اند در سطوح مختلف دینی،ادبی،علمی و ... تاثیر بسزایی در رویدادهای تاریخی کشور ایران داشته و ماندگار باشند. 

محرم اکبرزاده گفت: با نگاهی به رویکرد اصلی شهرداری خوی در سالهای اخیر، توجه به هویت فرهنگی شهر، بازنمایی تمدن کهن و معرفی ظرفیت های فرهنگی شهر خوی را می توان به وضوح دید و در این مسیر اقدامات مختلف عمرانی و فرهنگی  صورت گرفته و تلاش مضاعف برای بیان مزیت های نسبی در این حوزه ها بکار گرفته می شود. 

وی افزود: طی  بررسی و گفتگو در جلسات مختلف در شورای شهر و شهرداری ، تدوین کتاب "مشاهیر خوی" در دستور کار قرار گرفته و بر اساس عقد قرارداد با یکی از پژوهشگران و مولفین برجسته و ضاحب نام خوی، کتاب مذکور طی 9 ماه تدوین می شود. 

اکبرزاده تاکید کرد: این کتاب با در برگرفتن بیشترین تعداد زندگینامه و معرفی شخصیت های برجسته خوی با تفکیک و فصل بندی های متعدد بصورت جامع به همراه تصاویر مختلف و معتبر به صورت علمی تنظیم و تالیف می شود و خواهد توانست یکی از مهمترین منابع جامع در معرفی مشاهیر خوی باشد. 

شهردار خوی اذعان داشت: همچنین با توجه به توافق های صورت گرفته، مجموعه تلخیص شده کتاب مشاهیر خوی نیز با در برگرفتن زندگینامه 50 شخصیت برتر آماده سازی شده و در احداث پارک مشاهیر خوی مورد استفاده قرار         می گیرد. 

وی همچنین گفت: مراحل فنی و انتشار این کتاب نیز با توجه به محتوای ارزشمند آن بصورت چاپ نفیس خواهد بود.

مطلب قبلی تشریح پروژه های پیاده روسازی نیمه نخست سال از سوی شهردار خوی
مطلب بعدی آماده سازی بلوار شهید آقاپور خویی در کوی ولیعصر جهت آسفالت ریزی باند رفت
Print
135

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان