X
تشریح برخی از پروژه های شاخص عمرانی شهرداری خوی در نیمه نخست سال 97

تشریح برخی از پروژه های شاخص عمرانی شهرداری خوی در نیمه نخست سال 97

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر و شهرداری خوی برخی از پروژه های در دست اجرای شهرداری را تشریح کرد.

شهردار خوی اظهار داشت: پروژه کمربندی ضلع غربی بعنوان یکی از شاخص ترین پروژه های عمرانی با طول 2.7 کیلومتر  در دست اجرا بوده و هم اکنون بتن ریزی پایه های پل پیش بینی شده در مسیر کمربندی در قسمت بالای باغ دلگشا انجام می شود، اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه 98 میلیارد ریال می باشد.

 

اکبرزاده افزود: با توجه به زمانبندی پیش بینی شده، اجرای پروژه کمربندی با روند خوبی ادامه دارد و با توجه به تجهیزات و ماشین آلات مختلف بکار گرفته شده در این پروژه تلاش می کنیم تا طبق زمانبندی به اتمام و بهره برداری برسد.

 

وی گفت: سه پل با دهانه های 10 و 13 متر در مسیر کمربندی طراحی شده که بتن ریزی پایه های اولین پل طی هفته گذشته آغاز شده است.

شهردار خوی افزود: بتن ریزی  3 پایه از 5 پایه طراحی شده تقاطع غیر همسطح آیت الله خویی(ره) در دست انجام بوده و این پروژه عمرانی شاخص نیز با روند مناسبی در حال اجراست.

 

وی اذعان داشت: اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه 107 میلیارد ریال بوده و این تقاطع غیر همسطح با 4 راست گرد شبدری و تعریف 2 مسیر رفت و برگشت با 4 لاین در هر مسیر و طول 700 متری جلوه بسیار متفاوتی به ورودی شهر می بخشد و اتصال دو کمربندی شهید حجازیفر و ضلع غربی همچنین مسیر بلوار آیت الله خویی(ره) به همراه طراحی جذاب از دیگر ویژگیهای این تقاطع غیر همسطح می باشد.

 

شهردار خوی خاطر نشان ساخت: عملیات خاکبرداری، خاکریزی و زیرسازی این پروژه در بخش های مختلف کمربندی در حال انجام بوده و از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار است.

 

وی همچنین گفت: احداث تفرجگاه فنایی با مساحتی بیش از 100 هکتار از پروژه های عمرانی تاثیر گذار و ارزشمند در حوزه خدماتی، تفریحی و رفاهی است که به مراحل پایانی فاز اول نزدیک شده، نقشه های اجرایی فاز دوم آماده شده و مقدمات اجرایی فاز دوم در حال آماده سازی است.

 

اکبرزاده با اشاره به روند اجرای پروژه های عمرانی خاطر نشان ساخت: پروژه های پیش بینی شده بر اساس بودجه عمرانی مصوب سال 97 بوده و بر اساس میزان تحقق بودجه پیش بینی شده پروژه های عمرانی اجرا می شوند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ساماندهی کمربندی شهید حجازیفر از سال گذشته در دستور کار شهرداری قرار گرفته و پروژه های مختلفی در این کمربندی اجرا شده اند که از آن جمله می توان به مرمت اساسی آسفالت و آسفالت رویه، جدول گذاری و اصلاح جداول، اصلاح هندسی دوربرگردانها، ایجاد بیش از 5 هکتار فضای سبز و ایجاد و توسعه شبکه آبیاری ، نصب علایم راهنمایی و هشدار دهنده، زیرسازی بخشی از کمربندی و.. اشاره کرد.

 

اکبرزاده گفت: اعتبار این پروژه 50 میلیارد ریال بوده و ساماندهی کمربندی همچنان در دست اجراست.

شهردار خوی همچنین اضافه کرد: فاز اول پروژه احداث الِمان و رواق های تپه شهدای گمنام با اعتبار 3میلیارد ریال روبه اتمام بوده و احداث و اجرای سنگ نمای الیمان و رواق ها، زیرسازی و محوطه سازی تپه شهدا، اجرای سنگ نمای محوطه داخلی الِمان و رواق ها، اجرای دیوار کنار و پیاده روسازی انجام شده است.

 

وی گفت: اجرای پروژه های عمرانی در کوی ولیعصر (عج) پس از سالها در دستور کار شهرداری قرار گرفت و ساماندهی بلوارهای کشاورز و شمس با بخش های مختلف همچون پیاده روسازی، اصلاح جداول و جدول گذاری، ایجاد باند فضای سبز، جابجایی تاسیسات، تعریض و زیر سازی و آسفالت ریزی به همراه اصلاح میدان و احداث میدان جدید اجرا شد و پس از اتمام ساماندهی بلوار معلم آغاز شد.

 

اکبرزاده افزود: 3600 متر طول جدول گذاری و 28000 متر مربع آسفالت ریزی در این بلوار انجام می شود و اعتبار کلی پروزه ساماندهی بلوار معلم 9 میلیارد و 800میلیون ریال پیش بینی شده است.

 

وی اشاره کرد: ساماندهی بلوار آیت الله خویی(ره) نیز از دیگر پروژه هایی است که در راستای ساماندهی ورودی های شهر اجرا می شود که تعریض و زیرسازی بخشی از کمربندی، بیش از 10000 متر طول جدول گذاری و 5000متر مربع پیاده روسازی در کنار اجرای دیوار حد فاصل پلیس راه و ورودی کوی ولیعصر و ایجاد باند فضای سبز در این پروژه انجام شده است.

مطلب قبلی اقدامات شهرداری خوی در حوزه کاهش آب مصرفی در فضای سبز شهری
مطلب بعدی آغاز فضای سازی شهری برای شروع سال تحصیلی جدید
Print
130

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان