جزئیات اخبار و اطلاعات

اقدامات 3 ماهه سوم سازمان آتش نشانی شهرداری خوی تشریح شد

اقدامات 3 ماهه سوم سازمان آتش نشانی شهرداری خوی تشریح شد

اقدامات 3 ماهه سوم سازمان آتش نشانی شهرداری خوی تشریح شد.
 
♦️ رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خوی در گفتگو با روابط عمومی سازمان به تشریح اقدامات 3 ماهه سوم این سازمان در سال 1400پرداخت .
 
 حسینلو با اشاره اقدامات صورت گرفته سازمان آتش نشانی شهرداری خوی در 3 ‌ماهه سوم سال‌جاری اظهار داشت: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری خوی در راستای چشم‌انداز سازمان ، اقدامات مختلفی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است.
 
رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری خوی با اشاره به حجم گسترده فعالیتهای صورت گرفته در  سال 1400 اظهار داشت: در سال جاری عملیاتهای مختلف امداد نجات و اطفای حریق از سوی سازمان آتش نشانی شهرداری خوی صورت گرفت که بخش عمده این عملیاتها به اطفای حریق اختصاص داشت.
 
وی افزود: با توجه به آمارهای این سازمان تعداد 80 فقره آتش سوزی در سه ماهه سوم سال جاری اتفاق افتاده که این آتش سوزیها شامل: 15 مورد اطفای حریق منازل و 8 مورد آتش سوزی در واحدهای تجاری و 17 مورد آتش سوزی در باغات و علوفه زارها، 9 مورد در مخروبه ها، 1 مورد در مرغداری و دامداری، 3 مورد اماکن عمومی و دولتی، 1 مورد آتش سوزی در کارخانجات ، 21 مورد آتش سوزی وسایط نقلیه و 5 مورد آتش سوزی ضایعات و تابلوهای برق بوده است. 
 
وی اضافه کرد: بخش دیگری از فعالیتهای این سازمان به امداد و نجات اختصاص داشته که ، تعداد 79 مورد عملیات در این خصوص صورت گرفته است .
 12 مورد تصادف وسایط نقلیه ، 15 مورد محبوس شدن در آسانسور و اماکن ، 9 مورد گیر کردن انگشتر و اشیای حلقوی ، 20 مورد نجات جانوران وحشی و خانگی ، 2 مورد ریزش سقف و آوار ، 5 مورد سقوط اجسام و درختان ، 2 مورد رفع خطر شبکه برق ، 1 مورد سقوط در چاه ، 2 مورد حادثه سیل ، 6 مورد همکاری با ادارات و نهادهای دولتی ، 2 مورد حادثه دستگاه های صنعتی و 3 مورد آبگرفتگی معابر از جمله حوادث رخ داده در سه ماهه سوم سال جاری می باشد.
 
رئیس سازمان آتش نشانی خوی خاطر نشان کرد: این سازمان در سال 1400  فعالیت های آموزشی ویژه ای را نیز در دستور کار خود داشته که با برنامه ریزی صورت گرفته این آموزشها در مقاطع مختلف صورت می‌گیرد.
 
وی همچنین در خصوص واحد پیشگیری و ایمنی ساختمان و بررسی نقشه های ساختمانی در مرحله صدور پروانه احداث گفت: در مدت سه ماه قریب به 101 پرونده در قالب طرح ایمنی در این خصوص تشکیل شده است .

وی گفت: با توجه به شیوع بیماری منحوس کرونا ضمن برگزاری کلاس های آموزش حضوری با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی ، آموزش های مجازی نیز از سوی واحد روابط عمومی و با حضور کارشناسان این سازمان ، بصورت برنامه های تصویری تولید و از طریق فضای مجازی منتشر می شود.

Print
129
DNN