NewsDetails

اکبرزاده شهردار خوی:   🔆 استمرار احداث قوناخلار پارکی با مساعد شدن شرایط جوی
اسماعیل لطفی 121

اکبرزاده شهردار خوی: 🔆 استمرار احداث قوناخلار پارکی با مساعد شدن شرایط جوی

🔆پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصدی قوناخلار پارکی

 

🔆محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر و شهرداری خوی از استمرار اجرای پروژه قوناخلار پارکی خبر داد.

 

شهردار خوی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت:  ایجاد زیرساخت های گردشگری و تعریف پروژه های مختلف براساس نیازهای شهر، فراهم سازی زمینه ارایه خدمات مختلف رفاهی و تفریحی برای مسافرین و علاقمندان از رویکردهای حوزه فرهنگی و گردشگری شهرداری است

 

اکبرزاده گفت: پیش بینی و احداث مراکز رفاهی و تفریحی که بصورت موقت از سوی مسافرین مورد استفاده قرار بگیرد  از ملزومات مهم رشد گردشگری، توسعه شهر و ایجاد فضاهای شهری است.

 

وی افزود: احداث " قوناخلار پارکی" در امتداد مسیر پل تاریخی خاتون و ابتدای کمربندی شهید حجازیفر بر اساس همین دیدگاه و تامین بخشی از نیازهای مسافرین در دستور کار شهرداری قرار گرفت و طی دو ماه اخیر با پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد در دست احداث بوده و آماده سازی و زیرسازی پارک و دیوار کشی آن در دست انجام است ‌،

 

شهردار خوی گفت: این پارک در مساحتی نزدیک به 26000متر مربع در یکی از بهترین موقعیت های جغرافیایی شهر احداث می شود و  فضاهای سبز، محل بازی کودکان، کافی شاپ، پارکینگ اختصاصی برای 155 دستگاه خودرو، سکوهای نشیمن و آلاچیق ها، سرویس های بهداشتی سرد و گرم، نمازخانه پیش طراحی شده است.

 

وی گفت: این پارک بصورت دو منظوره هم از سوی شهروندان و هم از سوی مسافرین در فصول مختلف سال مورد استفاده قرار میگیرد و مبلمان شهری ویژه و نورپردازی مختلفی نیز در این پروژه پیش بینی شده است.

 

اکبرزاده گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب پیش بینی شده امتداد مسیر در حال بهسازی پل خاتون و محل نصب الِمان کاروان شتر به پارک مسافر پیوند می خورد.

 

وی افزود: در این پارک حدود ۳۴۰۰ متر طول جدول گذاری، ۸۰۰۰ متر مربع پیاده روسازی، ۴۰۰ متر طول ، ۲۲۰۰۰ متر مکعب خاکریزی در این پارک انجام می شود.

اشتراک

Print

انتخابگر پوسته

دی ان ان