جزئیات اخبار و اطلاعات

چهره آرا رئیس شورای اسلامی شهر خوی : تلاش مدیریت شهری برای اجرای پروژه آرامگاه شمس
روابط عمومی شهرداری خوی 57

چهره آرا رئیس شورای اسلامی شهر خوی : تلاش مدیریت شهری برای اجرای پروژه آرامگاه شمس

مطلب قبلی مطلب قبلی بازدید سرپرست شهرداری خوی و رییس کمیسیون ورزش شورای اسلامی شهر خوی از مجموعه زورخانه پوریای ولی
مطلب بعدی اجرای عملیات آماده سازی و محوطه سازی، دیوار کشی و افزایش فضای مرکز نگهداری حیوانات ناقل بیماری برای افزایش ظرفیت این مرکز اجرای عملیات آماده سازی و محوطه سازی، دیوار کشی و افزایش فضای مرکز نگهداری حیوانات ناقل بیماری برای افزایش ظرفیت این مرکز

چهره آرا رییس شورای اسلامی شهر خوی: 
تلاش مدیریت شهری برای اجرای پروژه آرامگاه شمس  
تلاش شورای شهر و شهرداری برای ورود به پروژه احداث آرامگاه شمس
 
سجاد چهره آرا در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر و شهرداری خوی اظهار داشت : مبنای توسعه فرهنگی و گردشگری خوی به احداث آرامگاه متناسب با شان شمس تبریزی برمی گردد .
 
رئیس شورای شهر خوی گفت : تحول ساختار گردشگری استان ، منطقه و کشور می تواند از مسیر احداث آرامگاه شمس تبریزی صورت بگیرد چرا که پیوند عمیقی بین علاقه مندان شمس با کشور های دارای ریشه و فرهنگ مشترک وجود دارد و حجم کثیری از اهالی فرهنگ و ادب ایران زمین بواسطه حضور در آرامگاه مولانا بصورت سالانه ، می توانند در آرامگاه شمس نیز حضور یابند .
 
وی گفت : مهمترین شاخصه گردشگری امروز توجه به ظرفیت های انسانی بزرگی چون شمس تبریزی ، حافظ و مولانا و ... است که در بحث شمس تبریزی گام های مهمی در رسیدن به پیوندهای خواهر خواندگی خوی در قونیه برداشته شده از سوی مدیریت شهری و در بحث آرامگاه نیز تلاش می کنیم تا با ورود به پروژه آرامگاه ، هرچه سریعتر نسبت به در اختیار گرفتن پروژه و احداث آن اقدام گردد .
 
چهره آرا با اشاره به تشکیل جلسات متعدد با مدیران ارشد استانی و شهرستانی در این خصوص افزود : طی دو ماه گذشته جلسات متعددی در راستای مباحث گردشگری و بهسازی آثار تاریخی با مدیران استانی و شهرستانی داشته و برای موضوع آرامگاه شمس شهرداری و شورای اسلامی شهر همچنان در روند در اختیار گیری پروژه آرامگاه گام بر می دارد و ما با تشکیل جلسات متعدد ، حضور نماینده محترم مردم خوی و چایپاره در مجلس ، مدیرکل میراث فرهنگی و فرماندار شهرستان ، سازمان برنامه و بودجه و نهاد هایمرتبط سعی داریم در کوتاهترین زمان این پروژه به شهرداری واگذار گردد و در این مسیر نیز ، نقشه های اجرایی و طرح آرامگاه از سوی شهرداری در خواست شده است .
 
رییس شورای اسلامی شهر خوی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد :  
موضوع ساماندهی بازار تاریخی خوی مرمت ، بهسازی معابر ، امور زیر ساختی مرتبط با شبکه های فاضلاب ، سیستم برق و شبکه گاز شهری نیز از مسائل مهم دیگری است که با حضور نهادهای مرتبط و نماینده محترم مردم در مجلس و مدیران استانی و شهرستانی میراث فرهنگی و گردشگری اقدامات اولیه برای ساماندهی بازار آغاز می شود . 
 
وی تاکید کرد : ساماندهی کاروانسرای خان نیز در جلسات مشترک مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت که با ورود مدیریت شهری و شورای شهر به این مبحث و حضور موثر شرکت های خدمات رسان در این ساماندهی ، کاروانسرای خان بلافاصله از طریق میراث فرهنگی استان و وزارت میراث به ثبت جهانی رسیده و دارای اعتبارات ملی خواهد بود و طبیعتا ثبت جهانی کاروانسرای خان از نظر گردشگری اهمیت ویژه ای دارند .
 
وی افزود : اقدامات مختلف حوزه اجرای پروژه توسعه آرامگاه امامزاده سید بهلول (ع) ، مدرسه ماندگار خسروی و جداره سازی خیابانهای اصلی بویژه خیابان طالقانی نیز از مسائل دیگری بود که در جلسات هفته های اخیر مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت .

اشتراک

Print
DNN