جزئیات اخبار و اطلاعات

سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری خوی: بروز  263 حادثه در 6 ماهه اول سال 1400

سرپرست سازمان آتش نشانی شهرداری خوی: بروز 263 حادثه در 6 ماهه اول سال 1400

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی تعداد 263  حادثه مختلف در شش ماهه اول سال جاری در شهرستان خوی اتفاق افتاده است. 
 
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی خوی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر و شهرداری خوی ضمن اعلام این مطلب افزود: طی 6 ماهه اول سال 1400 تعداد 263 حادثه در شهرستان خوی افتاده است.
 
سجاد حسینلو اظهار داشت: حدود ۴۸درصد از اتفاقات با  127  مورد به آتش سوزی اختصاص دارد که از این تعداد 30 مورد آتش سوزی مربوط به منازل، 11 مورد واحد تجاری،7  مورد اماکن عمومی و دولتی، 22  مورد آتش سوزی وسایل نقلیه و موتور سیکلت، 35 مورد آتش سوزی باغ ها و دامداری، 5  مورد آتش سوزی مربوط به آتش سوزی اماکن مخروبه ، 6  مورد آتش سوزی در کارخانجات بوده است. 
 
وی گفت: تعداد 7  مورد از حوادث نیز به سقوط در چاه و ریزش سیل در منازل اختصاص داشته و 10 مورد از حوادث نیز مربوط به گیر کردن انگشتر و اشیای حلقوی بوده است.
 
وی اضافه کرد: تعداد 33  مورد از حوادث مربوط به محبوس شدن در آسانسور و اماکن بوده است و 47 مورد نیز به خطرات جانواران وحشی و خانگی اختصاص داشته است.
 
وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: صدور 447  مورد اصناف و منازل جهت اخذ گواهی ایمنی و صدور گواهی ایمنی و 28 مورد صدور گواهی حادثه نیز از دیگر بخش های عملکردی سازمان بوده است. 
حسینلو گفت: تعداد 4 مورد مانور عملیاتی نیز در طول 6 ماه انجام شده است.  
 
سرپرست سازمان آتش نشانی و امداد و نجات شهرداری خوی افزود: تلفن 125 بصورت شبانه روزی آماده دریافت هرگونه گزارش و اخبار حوادث و نیاز نیاز به کمک های امداد و نجات می باشد. 
 
حسینلو در پایان از شهروندان خواست با توجه به قرار گرفتن در فصل زمستان ، رعایت نکات ایمنی هم در اماکن و منازل بخصوص در جاگذاری و راه اندازی بخاری های گازی، نفتی و آگاهی کامل از باز بودن مسیر دودکش ها، آرامش خانواده را به همراه دارد و قطعا رعایت نکات ایمنی خواهد توانست از بروز حوادث تلخ و ناگوار جلوگیری نماید.

Print
307
DNN