X
✴️کمربندی شهید سلیمانی، چشم اندازی جدید در طراحی پروژه های عمرانی

✴️کمربندی شهید سلیمانی، چشم اندازی جدید در طراحی پروژه های عمرانی

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر و شهرداری خوی از استمرار روند اجرای پروژه ارزشمند کمربندی شهید سلیمانی خبر داد.

🔸شهردار خوی اظهار داشت: کمربندی شهید سلیمانی با نوع ساختار عمرانی و ترافیکی، فرهنگی و فضای جاذب شهری براساس ویژگی های جغرافیایی این کمربندی ،طراحی مسیر دوچرخه سواری خانواده ،ایجاد جاذبه های مختلف برای مسافران وگردشگران پروژه ای متفاوت  با چشم اندازی جدید در شهر خواهد بود.

محرم اکبرزاده افزود: اجرای باند فضای سبز، ایجاد باند کندرو، باند پیاده رو، اجرای جلوه های نور پردازی درطول مسیر، ایجاد مسیر دسترسی به تپه شهدای گمنام و باغ دلگشا ، احداث 2  پل در مسیر کمربندی با دهانه های 10 و 13 متری از ویژگی های این کمربندی است.

شهردار خوی تصریح کرد: طول بخش اول این کمربندی3کیلومتر با عرض 70 متر حدفاصل پل خاتون تا جاده قطور بوده، احداث پل دوم در مسیر این کمربندی با دهانه 13متر برروی رودخانه قودوخ بوغان باکارکرد دوربرگردان برای اتصال این کمربندی به جاده قطور و ایجاد دسترسی به روستاهای اطراف آغاز شده است.

شهردار خوی اضافه کرد: پل  زیرگذر در مسیر این کمربندی نیز با دهانه 10 متر احداث و به اتمام رسیده و در این بخش مسیرهای دسترسی باغ تاریخی دلگشا، کمربندی شهید و تپه شهدای گمنام ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: در دامنه تپه های کنار کمربندی، فضاهای مورد نیاز خدماتی و گردشگری طراحی و به تدریج اجرا و احداث خواهد شد.

اکبرزاده گفت: مسیر دوچرخه سواری خانوادگی به طول 2/5 کیلومتر  جمعا به طول 5کیلومتر در امتداد دو طرف باند کمربندی طراحی شده، نقش مهمی در توسعه ورزش دوچرخه سواری خانواده ها ایفاد خواهد نمود.

وی همچنین گفت:در طول این مسیر بیش از 550هزار مکعب خاکبرداری و خاکریزی صورت گرفته که نشانگر اهمیت وحجم پروژه  بوده و 7500 متر طول جدول گذاری در طول مسیر کمربندی انجام شده است.

مطلب قبلی تشریح پروژه محوطه سازی بیمارستان آیت الله خویی(ره) از سوی شهردار خوی
مطلب بعدی ✴️شهردار خوی : با اتمام زمین ورزشی طوبی، 12000متر مربع به فضاهای ورزشی خوی افزوده می شود
Print
228

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

Please solve captcha
x
دی ان ان