X
آغاز پروژه های متعدد عمرانی شهرداری خوی

آغاز پروژه های متعدد عمرانی شهرداری خوی

شهردار خوی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: هر سال با آغاز فصل کاری جدید پروژه های متنوع و مختلف عمرانی شهرداری در سطوح کلان و پروژه های خرد در بخشهای مختلف شهر آغاز می شود و در واقع فضای کاری جدید با پروژه های تازه در کنار استمرار و تکمیل پروژه های قبلی چرخه عمرانی شهر را شکل می دهد.

 

اکبرزاده تصریح کرد: با وجود شرایط حساس شیوع بیماری کرونا، مدیریت شهری اقدامات عمرانی و خدماتی خود را بر اساس برنامه ریزی آغاز نموده و طی هفته اخیراجرای پروژه های متنوع در شهر آغازشد.

 

شهردار خوی گفت: پروژه های عمرانی فصل مهمی از ساختار شهری را شکل می دهند که این ساختار برگرفته از سیاستگذاریهای کلان مدیریت شهری و نیازسنجیهای صورت گرفته است.

 

وی ضمن اشاره به پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری اضافه کرد: توسعه فضاهای تفریحی و ورزشی از نیازهای شهری امروز خوی بوده و بر اساس همین مولفه ارزشمند تلاش می کنیم تا در سه بخش کم برخوردار شهر با احداث زمین ورزشی زمینه استفاده شهروندان فراهم گردد وبرهمین اساس احداث یکی از زمینهای ورزشی چند منظوره در منطقه تخته پل از سال گذشته آغاز شده و درحال حاضر زیرسازی و آماده سازی زمین انجام شده و جدول گذاری بخشهای مختلف این زمین در دست اجراست.

 

وی همچنین اضافه کرد: اصلاح جداول و جدولگذاری جویهای معابر اصلی شهر نیز طی سالهای اخیر از سوی شهرداری خوی آغاز شده و در بسیاری از معابر اصلی شاهد این پروژه بودیم و در حال حاضر با توجه به اصلاح یکی از ضلع های بلوار پوریای ولی طی سال گذشته امسال نیز همین روند ادامه یافته و جدول گذاری و اصلاح جداول بلوار پوریا در مقابل پارک لاله شهانق در حال انجام است.

 

شهردار خوی اذعان داشت: زیرسازی معابر مختلف و کوچه های شهر نیز همزمان از سوی اکیپ های عمرانی شهرداری انجام می شود و پروژه سنگ فرش و پیاده روسازی نیز طی هفته جاری دربلوار شهید غروبی در دست اجراست.

 

وی همچنین ساماندهی ورودی بیمارستان آیت الله خویی (ره) را یکی از پروژه های ارزشمند شهرداری خوی عنوان کرده و افزود:  محوطه سازی، جدولگذاری، ایجاد باند پیاده رو، ایجاد باند و فضاهای سبز محوطه، بخشی از زیرسازی و آماده سازی پارکینگ بیمارستان آیت الله خویی(ره) طی سال گذشته انجام شده و ساماندهی ورودی، سنگ فرش بخشی از محوطه و اجرای پله های ورودی بیمارستان نیز از هفته گذشته  در دست اجراست.

 

شهردار خوی گفت: محوطه سازی، جدولگذاری، ایجاد باند پیاده رو، ایجاد باند و فضاهای سبز محوطه، بخشی از زیرسازی و آماده سازی پارکینگ و مسیرآن طی سال گذشته انجام شده و ساماندهی ورودی، سنگ فرش بخشی از محوطه و اجرای پله های ورودی بیمارستان نیز از هفته گذشته در دست اجراست.

 

اکبرزاده همچنین ضمن تاکید بر حضور موثر شهرداری در روند آواربرداری مناطق زلزله زده بخش قطور افزود: با وقوع زلزله در قطور و آسیب شدید بخش های مختلف و تخریب منازل شهر و روستاهای مختلف آن، شهرداری خوی از روزهای اول وقوع زلزله با ماشین آلات مختلف سبک و سنگین در این بخش حضور یافت و آواربرداری روستای حبش را در دستور کار خود قرار داده و همچنان در این منطقه به اجرای عملیات آوار برداری می پردازد.

 

شهردار خوی تصریح کرد: اجرای پروژه های سنگ فرش و پیاده روسازی نیز با آغاز فصل عملیاتی شهرداری در بخش عمرانی آغاز شده و پیاده روهای بلوار شهید سیستانی زاده برای اجرای پروژه سنگ فرش آماده سازی می شود همچنین یکی در راستای ساماندهی بلوار شهید شرفخانلو نیز کانال عرضی نهر پارچی اصلاح و در حال اجرای جدول گذاری این کانال هستیم.

 

وی گفت: ساماندهی بخشی از مسیرهای پارک ملت طی سال گذشته انجام شده و با اجرای سنگ فرش مسیر موازی خیابان ورزش فضای مناسبی برای استفاده شهروندان فراهم شد و در سال جدید نیز اصلاح جداول جوی آب خیابان ورزش آغاز شده و جوی آب این مسیر اصلاح می شود.

 

شهردار خوی گفت:  عملیاتهای خاکبرداری، خاکریزی، آماده سازی و زیرسازی و جدول گذاری کمربندی ضلع غربی شهر که به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد همچنان بدونوقفه در دست اجراست و مسیرهای ارتباطی بین پارک دلگشا و تپه شهدای گمنام نیز در دست تکمیل است.

 

اکبرزاده ضمن بیان روند اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح آیت الله خویی(ره) گفت: آماده سازی و زیرسازی و جدول گذاری رمپ های تقاطع به اتمام رسیده و در حال حاضر آماده سازی لازم برای اجرای عملیات آسفالت ریزی این تقاطع نیز صورت گرفته است.

 

وی افزود: ساماندهی و محوطه سازی کلیسای سورپ سرکیس نیز از دیگر پروژه های ارزشمندی است که شامل بخش های مختلفی بوده و ساماندهی ورودی، زیرسازی و محوطه سازی، اجرای پله های ورودی، ایجاد فضای سبز،  اجرای سنگ فرش در محوطه انجام شده و مراحل مختلف این پروژه نیز در دست اجراست و با اتمام این پروژه شاهد فضای مناسب برای حضور شهروندان  و گردشگران خواهیم بود و در واقع کلیسای سورپ سرکیس به یکی از جاذبه های گردشگری خوی تبدیل خواهد شد.

مطلب قبلی گزارش تصویری/ نگاهی به پروژه های عمرانی شهرداری خوی
مطلب بعدی ساماندهی ورودی بیمارستان آیت الله خویی(ره) از سوی شهرداری خوی
Print
143

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

Please solve captcha
x
دی ان ان