X
اکبرزاده شهردار خوی:   🔆احداث پارک ویژه مسافردر دستور کار شهرداری خوی

اکبرزاده شهردار خوی: 🔆احداث پارک ویژه مسافردر دستور کار شهرداری خوی

شهردار خوی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: از شاخص های مهم سیستم گردشگری شهری، ایجاد زیرساخت های لازم و تعریف پروژه های مختلف براساس نیازهای شهر و پیش بینی خدمات مختلف رفاهی و تفریحی است که مسافرین و علاقمندان بتوانند از فضاهای ایجاد شده بیشترین بهره را داشته باشند.

 

اکبرزاده گفت: پیش بینی نیازهای مسافرین بر مبنای احداث مراکز اقامتی با سطوح سرویس دهی مختلف امروز نیاز شهر خوی بوده و احداث مراکز رفاهی و تفریحی که بصورت موقت از سوی مسافرین مورد استفاده قرار بگیرد نیز از ملزومات مهم رشد گردشگری، توسعه شهر و ایجاد فضاهای شهری است.

 

وی افزود: پس از مطالعه و بررسیهای صورت گرفته در خصوص تعریف پروژه ویژه ای برای ارائه خدمات رفاهی برای مسافرین، احداث "پارک مسافر" در امتداد مسیر پل تاریخی خاتون و ابتدای کمربندی شهید حجازیفر در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

 

شهردار خوی گفت: پارک مسافر در مساحتی نزدیک به 26000متر مربع در یکی از بهترین موقعیت های جغرافیایی شهر احداث می شود و در این پارک، فضاهای سبز، محل بازی کودکان، کافی شاپ، پارکینگ اختصاصی برای 155 دستگاه خودرو، سکوهای نشیمن و آلاچیق ها، سرویس های بهداشتی سرد و گرم، نمازخانه پیش طراحی شده است.

 

وی گفت: این پارک بصورت دو منظوره هم از سوی شهروندان و هم از سوی مسافرین در فصول مختلف سال مورد استفاده قرار میگیرد و مبلمان شهری ویژه و نورپردازی مختلفی نیز در این پروژه پیش بینی شده است.

 

اکبرزاده گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی مناسب پیش بینی شده امتداد مسیر در حال بهسازی پل خاتون و محل نصب الِمان کاروان شتر به پارک مسافر پیوند می خورد.

 

شهردار خوی گفت: این دو فضای ارزشمند خواهد توانست توجه علاقمندان را به سوی خود جلب نماید و مسافرین همراه با استفاده از امکانات پارک مسافر از پل تاریخی خاتون، المان کاروان و در نهایت از فضای احداث شده پارک کوهستانی نیز بازدید و استفاده نمایند.

مطلب قبلی 🔆برگزاری همایش دوچرخه سواری خانواده از سوی شهرداری خوی به مناسبت روز جهانی بدون خودرو
مطلب بعدی تشریح اقدامات شهرداری خوی به مناسبت هفته دفاع مقدس
Print
131

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

Please solve captcha
x
دی ان ان