X
محرم اکبرزاده شهردار خوی :  آغاز پروژه تصویربرداری تصاویر پاناراما 360 درجه از شهر خوی

محرم اکبرزاده شهردار خوی : آغاز پروژه تصویربرداری تصاویر پاناراما 360 درجه از شهر خوی

 

محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاعرسانی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی از آغاز پروژه تصویربرداری تصاویر پاناراما 360 درجه از شهر خوی خبرداد.

 

 

شهردار خوی با اشاره به ارتقای سیستم شهرسازی شهرداری افزود:با استقرار و توسعه سامانه شهرداری الکترونیکی، ساختاری متفاوت و پیشرفته و با رویکرد ایجاد شهر هوشمند در قالب دو منطقه شهری، شاهد ارتقای سیستم یکپارچه شهرسازی،نوسازی، درآمد و اصناف سرای 8 ، دبیرخانه ماده100، سامانه الکترونیکی شهروندان(  Esup  )، خودکار سازی ضابطه و درآمد همچنین ایجاد شهرنما خواهیم بود.

 

 

شهردار خوی اضافه کرد:ارائه کلیه خدمات برای شهروندان با الکترونیکی شدن امور مربوط به عواض ها و پرداختی های مختلف، ارائه کلیه ضوابط طرح تفصیلی از قبیل نوع کاربری ملک، میزان عقب نشینی، سطح اشغال، سطح تراکم، عوارض های مربوط به ملک همچون عوارض ساختمانی،عوارض پسماند، عوارض نوسازی از طریق سامانه الکترونیکی شهروندان(  Esup  )،   برای کاهش مراجعات شهروندان به شهرداری با این سامانه ها میسر می گردد.

 

 

وی اذعان داشت یکی از سامانه های مهم این سیستم هوشمند سامانه شهرنما می باشد که عکسبرداری 3بعدی از تمامی معابر و املاک سطح شهر بصورت پانوراما در قالب شهرنما و دسترسی آن برای شهروندان است که از اهداف این سامانه نیز می توان به راه اندازی سیستم گردشگری مجازی خوی، استفاده از این سیستم در مدیریت بحران و بازدید از وضعیت ظاهری معابر و املاک شهر اشاره کرد.

 

وی اضافه کرد: این پروژه از کنار هم قرار گرفتن تصاویر 360 درجه تهیه شدهاز کل معابر محدوده شهر خوی می باشد که این عملیات شامل دو بخش عملیات عکس برداری در سطح معابر ماشین رو که با نصب دوربین های مخصوص روی خودرو انجام می گیرد.

 

 

اکبرزاده خاطر نشان ساخت: با اتمام این پروژه این پروژه امکان بررسی و بازدید بدون مراجعه حضوری همه مناطق شهر خوی بخصوص محدوده های حاشیه نشین شهر با مکانهای شیب تند و یا معابر دارای پله و... را بصورت مجازی فراهم می شود.

 

 

ایشان همچنین تشریح کرد : با توجه به اینکه با استفاده از سیستم های مکان یاب نظیر   ,GPS RTK  امکان ثبت مختصات مکانی دوربین در لحظه عکسبرداری وجود دارد و  همچنین زمان عکسبرداری نیز قابل ثبت می باشد از این رو در بسیاری از موارد می توان از طریق این عکس ها روند تغییرات در شهر را بررسی نمود.

 

وی همچنین با اشاره به برخی از اهداف پیش بینی شده در اجرای پروژه شهر نما افزود:به‌روزرسانی اطلاعات مکاني و توصیفی نقشه‌های شهری بدون نیاز به گردش فیزیکی در سطح شهر، مشاهده و بررسی روند تغییرات شهر، برداشت سريع المان‌های شهری مانند عوارض مبلمان شهری، حمل و نقل وترافیک ، پارکها و فضاي سبز و... ، کاهش بازديدهاي کارشناسي بصري، تشخيص مغايرتهاي کاربري، پيشروي هاي غير مجاز در ساخت و سازها، مديريت سوانح و بحران و ...  از جمله اهدافی هستند که با اجرای پروژه ارزشمند شهر نما پیش بینی شده و گام مهمی در ارتقای خدمات ارائه شده برای شهروندان برداشته می شود.

 

اکبرزاده گفت: در حال حاضر تصویربرداری از سطح معابر کوی ولعیصربه اتمام رسیده و تصویربرداری محورها و معابر بخش اصلی شهر در حال انجام می باشد.

مطلب قبلی بررسی فنی بیش از 4045 خودرو در مرکز معاینه فنی خودروی سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر خوی
مطلب بعدی رییس کمیسیون اداری مالی شورای اسلامی شهر خوی : بررسی تفریغ بودجه سال 97 سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری
Print
174

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

Please solve captcha
x
دی ان ان