X
شهردار خوی در نشست شهرداران شهرهای استان آذربایجان غربی در محل سالن جلسات استانداری: 🔆شهرداری ها حال خوبی ندارند و با مشکلات عدیده ای دسته و پنجه نرم می کنند.

شهردار خوی در نشست شهرداران شهرهای استان آذربایجان غربی در محل سالن جلسات استانداری: 🔆شهرداری ها حال خوبی ندارند و با مشکلات عدیده ای دسته و پنجه نرم می کنند.

🔸به گزارش روابط عمومی شورای شهر و شهرداری خوی نشست شهرداران شهرهای استان آذربایجان غربی در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

 

محرم اکبرزاده شهردار خوی در این نشست اظهار داشت: با توجه به شرایط تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور، شهرداری ها با نبود درآمدهای پایدار با تنگناهای مالی مواجه هستند و با توجه به وسعت و تنوع خدمات و اقدامات مختلف عمرانی و فرهنگی، هزینه های زیادی نیز بر دوش شهرداری ها تحمیل شده است.

 

وی افزود:  طبیعتا با توجه به نقش شهرداریها در توسعه شهرها و ایجاد رفاه بیش از پیش برای شهروندان در امور گسترده شهرنشینی، انتظارات گسترده ای نیز از شهرداریها وجود دارد و با در نظر گرفتن منابع درآمدی ناپایدار و مواجهه با کمبود بودجه، این منابع مالی باید از کجا تامین شوند.

 

وی همچنین به نقش دولت در پشتیبانی از شهرداری های کشور افزود: دولت با لحاظ شرایط اقتصادی کشور، وضعیت درآمادی خانواده ها که یکی از منابع اصلی درآمد شهرداری ها هستند، می بایست یاریگر شهرداری ها در تامین درآمدها  باشند.

 

شهردار خوی اذعان داشت: اعتبارات تخصیصی سالانه از سوی دولت نیز یکی از منابع درآمدی شهرداریهاست که در این بخش نیز در سال گذشته استانداری  وعده داده بود که 100 درصد اعتبارات برای شهرداری تخصیص یابد در حالی که صرفا 20 درصد بودجه از طرف دولت تخصیص یافت.

 

اکبرزاده اضافه کرد: اعتبارات مدیریت بحران نیز در حال حاضر به اتمام رسیده و باید برای مدیریت بحران در شهر اعتبارات تازه ای تخصیص یابد.

 

شهردار خوی همچنین در بخش دیگری از سخنان با اشاره به روند ساخت و سازها در بافت تاریخی شهر اشاره کرد و افزود: در بافت تاریخی شهر با توجه به عدم تمکین میراث فرهنگی و گردشگری استان در خصوص ساخت و سازهای این بخش شهر، شهروندان با مشکلات عدیده ای روبرو هستند در حالی با توجه به صراحت قوانین در خصوص بافت های تاریخی و توجه بیشتر به آن، مشکلات شهروندان می تواند مرتفع گردد

 

 

شهردار خوی همچنین با اشاره به شرایط کارکنان شاغل در شهرداری ضمن تاکید بر لزوم بهبود وضعیت این کارکنان، خواستار نگاه ویژه به تبدیل وضعیت پرسنل شهرداری شد.

 

 

اکبرزاده همچنین ضمن تشریح بخشی از اقدامات شهرداری در حوزه فضای سبز و توسعه شبکه آبیاری اضافه کرد: با برنامه ریزی و مدیریت مناسب بیش از 70 درصد شبکه آب خام از آب شرب  جهت آبیاری فضای سبز شهر خوی جدا شده و در خصوص تعرفه های آب خام جهت آبیاری فضای سبز باید گفت که هزینه تمام شده آبیاری فضای سبز با استفاده از آب خام بیشتر از  از هزینه آب شرب شهری است.

مطلب قبلی نگاهی به پروژه های عمرانی روزانه بهسازی معابر از سوی شهرداری خوی
مطلب بعدی طراحی ونصب طرح های ویژه هفته دفاع مقدس در سطح شهر
Print
148

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

Please solve captcha
x
دی ان ان