X
-	تشکیل جلسه کمیته سیما ومنظر شهری شهرداری خوی

- تشکیل جلسه کمیته سیما ومنظر شهری شهرداری خوی

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری خوی جلسه کمیته سیما ومنظر شهری شهرداری خوی تشکیل شد.

 

محرم اکبرزاده شهردار خوی ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: طرح مطالعات اولیه تدوین ضوابط و دستورالعملهای طراحی نمای خیابانهای شهر خوی در جلسه کمیته سیما ومنظر شهری شهرداری بررسی شد.

 

وی افزود: معماری ساختمانها، نماسازی وطراحی نمای متناسب برای بناها در صورت ضابطه مندی می تواند در رسیدن به یک ساختار معماری متناسب با فرهنگ بومی وایجاد هارمونی در منظر شهری موثر باشد.

 

شهردار خوی گفت: طراحی همسو با هویت شهری در خیابانها و ساختمانها روح زیباشناسی و فضای شهری آرام برای شهروندان به هماره خواهد داشت.

 

وی تاکید کرد: شهردار تلاش میکند با پایان این مطالعات و تصویب آن، ساختار معماری منسجم  برمبنای ماهیت بومی و اسلامی، طراحی نماها وخیابانهای شهری را به اجرا بگذارد برهمین اساس مطالعات ضوابط و دستورالعملهای طراحی نماهای خیابانهای شهر با اولویت بندی 16خیابان منتخب در چهار گروه مختلف در جلسه کمیته سیما ومنظر شهری شهرداری مورد بررسی قرار گرفت.

 

اکبرزاده گفت: ناهماهنگی، بدمنظری، بدرنگی، نور، شلوغی و عدم تناسب فرهنگی برخی ازمسائلی  هستند که امروزه در شهر فرهنگی خوی شاهد آن در نمای خیابانها هستیم و این مطالعات که در برگیرنده هسته مرکزی شهر بعنوان بافت تاریخی، معابر اصلی پیرامون هسته مرکزی و بلوار اصلی شهر بوده و خواهد توانست در ساماندهی مناظر شهری وزیبایی  بصری موثر واقع گردد.

شهردارخوی با اشاره به اهداف این مطالعات گفت: بازتعریف هویت کالبدی تاریخی-فرهنگی شهر خوی از طریق ارتقای سیمای بصری ارتقای حس مکان تاریخی، فرهنگی، تجاری توجه و دست یابی به معیارها و شاخص های شکل دهنده معابر، بهبود وضع موجود و ایجاد ارتباط با آینده، تعامل اقلیم منطقه از جمله اهداف این مطالعات است.

 

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود افزود: مطالعات پیاده راه سازی چهار خیابان اصلی هسته مرکزی نیز یکی دیگر از اقدامات مطالعاتی شهرداری است که شهرداری در صدد است بر اساس این مطالعات، پیاده راه سازی این خیابانها را در دستور کار قراردهد.

مطلب قبلی برگزاری مسابقه پدر بزرگها و مادربزرگها از سوی شهرداری خوی
مطلب بعدی گزارش تصویری/ پروژه های عمرانی شهرداری خوی
Print
236

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

Please solve captcha
x
دی ان ان