X

شهردار خوی در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار: خبرنگاری هنر و عشق است

- ارزش های اهالی رسانه در جامعه امروز بسیار بالاست

محرم اکبرزاده در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار و تقدیر از اهالی رسانه و مطبوعات خوی در شورای اسلامی شهر اظهار داشت: خبرنگاری صرفا یک شغل نیست بلکه هنری است که عاشقانه در لابلای روزنامه ها و مطبوعات جاری می شود.

 

شهردار خوی اضافه کرد:  کار رسانه ای ارزش های بسیار معنوی والایی دارد هرچند در جامعه امروز ما خبرنگاران به آنچه که بایسته این حرفه ارزشمند هستند  دست نیافته اند.

 

وی افزود: رسانه ها جایگاه ویژه ای در جامعه  توسعه یافته دارد و بخش مهمی از دستاوردهای آن طیف ارزشمند شفافیت، ارتقای کیفی مطالبات مردمی در کنار ارائه گزارش های خدمات ارائه شده به مردم است.

 

شهردار خوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روند اجرای پروژه های عمرانی شهرداری اضافه کرد: مشکلات اقتصادی امروز کشور در بخش های مختلف اجرایی تاثیر گذار بوده و این تاثیر در نهادهایی چون شهرداری نمود بیشتری دارد.

 

اکبرزاده افزود: با توجه به رکود نسبی حاکم بر جامعه و میزان پایین درآمدهای مردم طبیعتا درآمد شهرداریهای نیز که از محل دریافت عوارض های معینی است پایین بوده و امروز بیش از 50 درصد بودجه های پیش بینی شده شهرداریها محقق نمی شوند.

 

شهردار خوی گفت: با توجه به تمام این مشکلات، مدیریت صحیح هزینه ها و برنامه ریزی مناسب برای بخش عمرانی شهرداری تا امروز ما شاهد اجرای بیشترین حجم پروژه های خرد و کلان در سطح شهر هستیم.

 

وی گفت: ساماندهی کمربندی شهید حجازیفر با حجم کار عملیاتی صورت گرفته در این کمربندی از مهمترین پروژه های عمرانی شهرداری است که بیش از 5 هکتار فضای سبز در بخش میانی کمربندی با سیستم آبیاری خام صورت گرفته و اصلاح جداول و جدول گذاری، تعریض و زیرسازی و آسفالت ریزی در بخش هایی از این کمربندی صورت گرفته و ایجاد دوربرگردان نیز از دیگر اقدامات این کمربندی بوده است.

 

اکبرزاده اذعان داشت: ساماندهی بلوار آیت الله خویی(ره) در راستای ساماندهی ورودی های شهر در دستور کار قرار گرفت تعریض و زیرسازی ، اصلاح جداول و ایجاد باند کندرو همراه با ایجاد فضای سبز، اصلاح و اجرای دیوار ، پیاده روسازی و ایجاد فضای سبز و جدول گذاری حد فاصل پلیس راه تا ورودی کوی ولیعصر، ساماندهی ورودی تفرجگاه فنایی و اصلاح و ترمیم آسفالت بخشی از این بلوار از جمله اقداماتی است که انجام شده و همچنان در دست اجراست.

 

شهردار خوی گفت: ساماندهی بلوارهای کوی ولیعصر نیز در دستور کار قرار گرفته و عملیات عمرانی بسیاری در بلوارهای شمس تبریزی و کشاورز اجرا شد که می توان به اصلاح جداول، پیاده روسازی، احداث میدان جدید و تقاطع بلوار کشاورز و شمس، بهسازی میدان مقابل مسجد فاطمه الزهراء(ع)، اصلاح جداول و جدول گذاری بلوار معلم اشاره کرد.

 

وی تاکید کرد: در سال 96 در حدود 580000 متر مربع سنگ فرش و پیاده روسازی، 662000متر طول جدول گذاری و 657هزار متر مربع آسفالت ریزی در سطح معابر صورت گرفته است.

 

اکبرزاده همچنین گفت: طراحی جدید، بهسازی و اجرای پارک جدید دروازه سنگی ، احداث پارک جدید در کوی صفا که فاقد پارک و فضای سبز بود از دیگر اقدامات عمرانی سال 96 بوده است.

 

وی گفت: احداث فاز اول تفرجگاه فنایی از سال گذشته در دست اجرا بوده و با تلاش های صورت گرفته تلاش می کنیم تا ظرف سه ماه آینده این فاز به اتمام برسد.

 

وی افزود: پروزه احداث و احیای باغ تاریخی دلگشا نیز طی سال اخیر در دستور کار قرار داشته و اقدامات مختلفی چون  زیرسازی و جدول گذاری مسیر ورودی، دیوار کشی، ایجاد فضای سبز،  انجام شده است.

 

شهردار خوی تاکید کرد: پروژه احداث الِمان شهدای مطهر گمنام نیز در دست اجرا بوده و محوطه سازی، اجرای دیوار، اجرای سنگ فرش، در حال انجام بوده، سنگ نمای رواق ها و الِمان به اتمام رسیده و بخش گنبد الِمان بعد از ساخت در بالای پایه های الِمان قرار می گیرد.

 

وی همچنین اضافه کرد: ساماندهی محوطه آرامگاه شمس و اجرای دیوار ضلع شرقی و احداث سرویس های بهداشتی انجام شده و اقدامات لازم برای آزاد سازی ملک باقیمانده جنب آرامگاه انجام شده است.

 

 

مطلب قبلی اکبرزاده شهردار خوی :حضور 650 نوجوان خویی در مسابقات محلات خوی
مطلب بعدی مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در شورای اسلامی شهر خوی برگزار شد
Print
180 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان