X
شهردار خوی درجلسه شورای اسلامی شهر : - تفکر سازمانی و انسجام اندیشه مدیریتی تنها راه توسعه شهرهاست

شهردار خوی درجلسه شورای اسلامی شهر : - تفکر سازمانی و انسجام اندیشه مدیریتی تنها راه توسعه شهرهاست

- ارتقای جایگاه شهرداری خوی از رویکردهای اصلی مدیریت شهری است

محرم اکبرزاده در جلسه شورای اسلامی شهر خوی اظهار داشت: نبود مدیریت واحد شهری امکان انسجام اقدامات و شکل گیری تفکر سیستمی در مجموعه نهادهای شهری را تحت تاثیر قرار داده است

 

شهردار خوی گفت: برای رشد و توسعه شهری چون خوی  نیاز به وجود تفکر و مدیریت واحد شهری است و قطعا ناهماهنگیهای نهادها، نگاه های سلیقه ای، اقدامات جزیره ای، عدم رسیدن به نگاه مشترک بین سازمانها در روند توسعه شهری از همین موضوع نشات میگیرد

 

وی افزود: رویکرد شهرداری خوی ، ارایه خدمات بیشتر و بهتر، تسهیل سازی روند امور و ارتقای جایگاه شهرداری در بین نهادها و شهروندان است چرا که شهرداری در روند زندگی مردم، رفاه شهروندان، ارتقای سطح فرهنگی و رشد اجتماعی شهر تاثیر بسزایی دارد.

 

اکبرزاده گفت:  ایجاد شهر پویا و زنده به همراه نشاط اجتماعی برگرفته از نگاه جامع مدیریتی شهرداری است.

 

وی همچنین افزود: ارائه عملکردمناسب با توجه به شناخت دقیق و درست نیازهای شهری، داشتن تفکر جامع با پوشش حوزه های مختلف معنوی و فیزیکی شهری، ایجاد زمینه و بستر مناسب برای حضور و نقش آفرینی مردم در سیستم مدیریتی شهر در واقع همان اعتماد سازی مردم به خدمتگزاران خود در مجموعه شهرداری است و این روند مهمترین شاخصه اعتماد مردم میتواند باشد.

 

شهردار خوی همچنین اضافه کرد: امروز ما شاهد خارج شدن شهرداری از روزمرگیها  و انجام فعالیتها و اقدامات گسترده فرهنگی، اجتماعی و مذهبی هستیم و باید اذعان داشت که شهرداری خوی جزو شهرداریهای بسیار فعال و پویادر استان و سطح کشور درحوزه های مذکور است.

 

 

وی تاکید کرد: مجموعه فرهنگی ورزشی بانوان شهرداری که به صورت تخصصی به فعالیتهای مختلف ویژه بانوان می پردازد در واقع به مرکزی برای تقویت بنیان خانواده، رشد فعالیتهای فرهنگی و ورزشی بانوان و زمینه ساز حضور گسترده و تاثیرگذار بانوان در جامعه بوده است.

 

وی گفت:  با توجه به نیاز این قشر از مباحث مختلف روانشناختی و مشاوره های مختلف خانواده، گسترش رشته های مختلف ورزشهای فردی و گروهی بانوان، یادگیری مشاغل خانگی و ایجاد زمینه مناسب برای رشد اقتصادی خانواده ها در این مجموعه فعالیتهای گسترده صورت میگیرد.

 

اکبرزاده همچنین گفت: خانه محله شهرداری خوی نیز با پوشش فعالیتهای مختلف با حضور کارشناسان و متخصصین حوره های متنوع در منطقه کم برخوردار جمشید آباد و خیابان بعثت عملا موجب ارتقای شاخص های فرهنگی و ایجاد نگرش جدید در زندگی فردی و اجتماعی خانواده ها شده و باید گفت  شهرداری با ارائه خدمات در بیش از 48 رشته در این دو مجموعه بصورت روزانه و هفتگی به شیوه های مختلف نقش مهمی برای خانواده ها ایفا نموده و در حال حاضر با توجه به بیماری کرونا نیز تمامی این فعالیتها به سمت و سوی فضای مجازی سوق داده است.

 

وی همچنین افزود: پارک ترافیک شهرداری خوی نیز درهمین راستا با شروع فعالیتهای آموزشی خود چه در حوزه فضای مجازی و چه در کلاسهای ویژه کودکان در واقع با رویکرد آگاهی بخشی فرهنگ ترافیکی و قوانین راهنمایی و رانندگی گام های جدیدی برداشته است.

 

وی افزود: مطمنا با تربیت و پرورش نسل آگاه به فرهنگ ترافیک که به نوعی زمینه ای برای رشد زندگی اجتماعی مردم و نمونه ای از تفکر اجتماعی است در آینده شاهد تغییرات اساسی در شهر خوی خواهیم بود.

 

شهردار خوی با اشاره به نقش شهرداری در بهسازی فضای آثار تاریخی و اجرای پروژه های عمرانی گفت: امروز شهرداری با حمایت ارزشمند شورای اسلامی شهر خوی، اقدامات گسترده ای در بهسازی آثار تاریخی و ایجاد زمینه لازم برای تسریع در روند فعالیتهای گردشگری شهر انجام داده است.

 

اکبرزاده گفت: بسیاری از پروژه های عمرانی شهرداری نیز امروز با نگاهی متفاوت دارای ماهیتی فرهنگی و گردشگری هستند که می توان از پروژه های متعددی چون محوطه سازی و اقدامات مختلف عمرانی و فرهنگی در آرامگاه شمس، ساماندهی آرامگاه پوریای ولی، محوطه سازی و ایجا جاذبه های بصری وگردشگری در کلیسای سورپ سرکیس، پل تاریخی خاتون، "قالاقاپیسی" تنها دوازده باقیمانده شهر قدیمی خوی، ساختمان قدیم شهرداری، و ... اشاره کرد.

 

شهردار خوی با اشاره به روند اجرای پروژه آرامگاه شمس افزود: طبیعتا اجرای این پروژه در حال حاضر بخاطر عدم اختصاص اعتبار ملی، عدم اجرای پروژه بر اساس زمانبندی تعریف شده و سیر اجرای پروژه های کلان عمرانی رضایت بخش نبوده و شهرداری خوی آمادگی خود را برای اجرای این پروژه در صورت واگذاری بهره برداری آن به شهرداری به نهادهای ذیربط و مدیریت کلان میراث فرهنگی کشور اعلام داشته است.

مطلب قبلی اجرای عملیات دیوار کشی و لاشه چینی دیوار باغ تاریخی دلگشا
مطلب بعدی گزارش تصویری/پروژه محوطه سازی ودیوار کشی ساختمان جدید دفتر خبری شهرستان خوی
Print
224 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان