X
تشریح اقدامات شهرداری خوی به مناسبت آغاز ماه محرم از سوی شهردار خوی

تشریح اقدامات شهرداری خوی به مناسبت آغاز ماه محرم از سوی شهردار خوی


محرم اکبرزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر و شهرداری از اقدامات شهرداری به مناسبت آغاز ماه محرم سخن گفت.

شهردار خوی اظهار داشت: ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان یکی از مهمترین پایه های دینی ماست و همواره تلاش می کنیم. هر سال با شکوه هرچه تمام تر به ارزش های حقیقی و وقایع تاریخ کربلا بپردازیم.

محرم اکبرزاده افزود: با توجه به شرایط بسبار متفاوت و روزهای ارزشمند این ماه شهرداری اقدامات مختلفی را در دستور کار خود قرار داده و تلاش میکنیم تا در ابعاد مختلف خدمات و اقدامات متنوعی را به عزاداران و شهروندان گرامی ارایه کنیم.

وی افزود: یکی از اقدامات صورت گرفته برای ماه محرم فضاسازی شهری است که نصب پرچم های سیاه در بلوارهای سطح شهر، نصب بنرهای مختلف در سطح معابر اصلی و فرعی و میادین در این بخش صورت گرفته است.

شهردار خوی گفت: همکاری با هیئت های مذهبی و مساجد برای نصب بنرهای عزاداری و کنترل و ساماندهی نصب این بنرها، همکاری در برپایی چادرها و غرفه های صلواتی، توزیع کیسه های زباله در این غرفه ها، گشت اکیپ های مختلف تنظیف در سطح معابر اصلی و فرعی شهر، گشت 137 بصورت ویژه و تمام وقت در سطح نواحی چهارگانه و کنترل و نظارت بر فعالیت اکیپ های مختلف تعیین شده برای تنظیف،پاکسازی شهر، از اقدامات صورت گرفته و پیش بینی شده برای ماه محرم می باشد.

اکبرزاده گفت: تعیین اکیپ های مختلف تنظیف، آتش نشانی، فضای سبز، برای روزهای تاسوعای و عاشورای حسینی، حضور کارکنان و نیروهای نواحی چهارگانه در محل برپایی هیئت ها و دسته های عزاداری، جمع آوری مستمر و مداوم پسماندهای شهری بصورت شبانه روزی، ارائه آموزش های شهروندی و اطلاع رسانی در اماکن و محل های تجمع همچون شیخ نوائی، دروازه ماکو، امامزاده سید بهلول(ع) نیز از دیگر اقدامات شهرداری به مناسبت ایام ماه محرم خواهد بود.

وی افزود: تلاش میکنیم تا در در دهه اول ماه محرم با توجه به حضور هییت های مذهبی و دسته های عزارداری در سطح شهر، پاکسازی تمامی مسیرهای اصلی بصورت مستمر صورت گرفته و شستشوی خیابانها و محل ذبح قربانی ها از سوی نواحی چهارگانه صورت بگیرد.


شهردار خوی همچنین افزود: همکاری مستمر و موثر با ستاد اربعین،انتشار پوسترها و بروشورهای ویژه و نصب بنرهای مختلف اطلاع رسانی و طرح های ویژه ماه محرم از جمله اقداماتی که در برنامه های مختلف شهرداری برای ماه محرم مد نظر قرار گرفته است.
 

مطلب قبلی اجرای عملیات سنگ فرش و پیاده رو سازی ورودی کوی ولیعصر (عج)
مطلب بعدی وزیر ارتباطات و اطلاعات: خوی با این همه سابقه تاریخی ظرفیت‌های بسیاری دارد. شاکرم که در جمع مردم خوی هستم.
Print
424 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان